Wygląda na to, że kolejne interesujące starcie w dywizji muszej rozegra się podczas lipcowego UFC 290. Jak informuje Carlos Legaspi z ESPN Deportes, w oktagonie mają się wówczas spotkać Deiveson Figueiredo wraz z Manelem Kape.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Po serii czterech pojedynków z Brandonem Moreno (21-6-2), nareszcie nadeszła pora na nowe wyzwanie dla byłego czempiona – Deivesona Figueiredo (21-3-1). Według krążących w przestrzeni internetowej informacji, Brazylijczyk ma wrócić do oktagonu początkiem lipca, przy okazji gali z numerem 290. Ma wówczas stanąć w szranki z zajmującym aktualnie dziewiątą pozycję w rankingu, Manelem Kape (18-6), dla którego bez najmniejszych wątpliwości będzie to ogromna szansa na przedarcie się do ścisłej czołówki.

„Według źródeł: walka w wadze muszej pomiędzy byłym mistrzem, Deivesonem Figueiredo oraz Manelem Kape jest planowana na UFC 290, które 8 lipca rozegra się w Las Vegas. Pojedynek został zaoferowany obu stronom i możliwe, że wkrótce zostanie podpisany.”

Zobacz także: Trylogia Moreno vs. Pantoja uświetni galę UFC 290

Po trudnym początku w największej organizacji MMA na świecie – dwie przegrane – Kape odbił się od dna, zwyciężając trzy kolejne konfrontacje. Po raz ostatni mogliśmy obserwować go w akcji pod koniec minionego roku, kiedy to skrzyżował rękawice wraz z doświadczonym reprezentantem Czech, Davidem Dvorakiem (20-5). Po pełnym dystansie, sędziowie jednogłośnie wskazali wtedy triumf 29-letniego „Starboya”.

Źródło: Twitter/Carlos Legaspi