Podczas WOTORE 5 odbędzie się powtórka finału WOTORE 3. Szymon Szynkiewicz zawalczy z Piotrem Więcławskim. Walka ta odbędzie się ze względu na rozpatrzony pozytywnie protest Szynkiewicza.

Protest Szymona Szynkiewicza odnośnie finału WOTORE 3 dotyczył dwóch aspektów:
– po pierwsze – sporna kwestia uczestnictwa Piotra Więcławskiego w finale (został on zdyskwalifikowany po pierwszej walce),
– po drugie – w finale sfaulował przeciwnika, ale nie zostało to dostrzeżone przez sędziego pojedynku.

Co ciekawe, Piotr Więcławski przegrał swoje półfinałowe starcie, ale jego przeciwnik (wygrany) był niezdolny do walki w finale. Paradoksalnie Piotr Więcławski doszedł do finału WOTORE 3 nie wygrywając żadnej walki.

Szymon Szynkiewicz to dwukrotny finalista WOTORE oraz zawodnik BKB. Jego styl bazowy to MMA. Na co dzień mieszka i trenuje w Norwegii. W przeszłości miał okazje trenować z zawodnikami UFC.

Piotr Więcławski to zawodnik związany z WOTORE, który docenia zasady organizacji – jako najbardziej zbliżone do „ulicznej solówki”. Brał już udział w kilku turniejach, które zwyciężał po walkach z pięcioma różnymi zawodnikami. Podczas WOTORE 4 dał bardzo efektowną walkę z Denisem Labrygą, określaną następnie przez wielu walką wieczoru.

Unieważniony finał WOTORE 3:

Na gali WOTORE 5 zawalczy były międzynarodowy mistrz KSW w wadze piórkowej i były zawodnik UFC Marcin Wrzosek. Jego przeciwnik zostanie ogłoszony niebawem.

Drugim (ogłoszonym już) pojedynkiem WOTORE 5, który elektryzuje fanów MMA jest rewanż Bartosza Batry z Michałem „Matrixem” Królikiem. Ich walka na gali Genesis była niezwykle techniczna i emocjonująca, wygranym, przez jednogłośną decyzję sędziów, został „Matrix”.

Informacja prasowa