Najprawdopodobniej fani MMA w Polsce wreszcie będą mogli oglądać legalnie wydarzenia organizowane przez Bellator MMA. Jak wynika z informacji podawanych przez anglojęzyczne media i osobistości związane z promotorem, już wkrótce gale Bellatora obejrzymy w polskiej telewizji publicznej.

W poprzednich latach gale Bellatora oglądać mogliśmy na Canal+. Od dawna jednak polscy fani nie mają możliwości śledzenia na żywo wydarzeń organizowanych przez amerykańskiego promotora, wyłączywszy nielegalne internetowe steamy. Tymczasem szykują się zmiany, które ucieszą wszystkich chcących być na bieżąco z eventami Bellatora, np. z rewelacyjnie zapowiadającym się turniejem w wadze półciężkiej.

Zobacz także: Bellator ogłasza turniej z udziałem m.in. „Rumble’a”, Romero, Machidy i Badera

Od kilku dni można w sieci znaleźć informację, jakoby TVP podpisała umowę na transmitowanie wydarzeń Bellatora w nadchodzącym roku na terenie naszego kraju. O kontrakcie tym powiadomiły m.in. Insidersport.com czy Mmauk.net, powołujące się na samą organizację. TVP znalazło się także na liście telewizji mających prawa do transmisji gal Bellatora udostępnionych przez komentującego te eventy Josha Thomsona (byłego zawodnika MMA i mistrza Strikeforce) oraz sędziego Johna McCarthy’ego:

Według Mmauk.net Bellator ogłosił poszerzenie sieci broadcasterów na świecie z końcem marca. Na liście nowych partnerów telewizyjnych znalazły się m.in. Virgin Media Television w Irlandii oraz TVP w Polsce. Przedstawiciel organizacji na Europę, David Green, skomentował kolejne kontrakty w następujący sposób:

Cieszymy się mogąc ogłosić kolejne współprace z telewizjami, bo wspiera to poszerzanie naszej obecności w Europie i na świecie, a rosnącym w siłę nowym społecznościom MMA pozwala dostarczać światowej klasy eventy związane z tym sportem.

Póki co współpraca między Bellatorem a TVP nie została jeszcze potwierdzona przez samą telewizję, ale sądzimy, że publiczny nadawca może być zainteresowany poszerzeniem swojej oferty dla fanów MMA, po tym, jak podpisał umowy na transmitowanie wydarzeń ACA, RWC, AFN czy PFL.

UPDATE:
TVP Sport potwierdziła dziś podpisanie kontraktu z Bellatorem.

źródło: Insidersport.com, Mmauk.net