Marcin Held i Łukasz Charzewski dołączają do KSW! Od dawna mówiło się w kuluarach o negocjacjach organizacji z tymi zawodnikami i właśnie dobre wieści zostały oficjalnie potwierdzone.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Podczas rozmowy z Mateuszem Borkiem na gali XTB KSW 87, Marcin Held (28-9) zdradził, że zawalczy w klatce KSW już 16 grudnia. Od pierwszej propozycji zakontraktowania zawodnika w największej polskiej organizacji MMA minęło już 12 lat. Podejść było kilka – ostatnie okazało się skuteczne! Held walczył dotąd w największych organizacjach MMA na całym świecie, kolejno w Bellatorze, UFC, ACA oraz PFL. Przyszedł wreszcie czas na polskiego giganta.

Przeciwnikiem Marcina będzie Raul Tatarauli (32-7). Gruzin stoczył już dwa pojedynki dla największej polskiej federacji. Na starcie musiał uznać wyższość Romana Szymańskiego, za to w drugiej walce jednogłośną decyzją sędziów, pokonał Donovana Desmae.

Podczas dzisiejszej gali KSW zaprezentowano także kilka innych nazwisk zawodników, których zobaczymy na najbliższych wydarzeniach. Wśród nich padło także jedno szczególnie wyczekiwane. Chodzi o byłego mistrza FEN – Łukasza Charzewskiego (12-1, 1NC), który zadebiutuje na tej samej gali, co Held. Póki co, nie wiadomo jeszcze, z kim się zmierzy, ale – co ciekawe – zawodnik wraz z pracodawcą zmienił też kategorię wagową, z lekkiej na piórkową.

autor: Adrian Gawłowski

źródło: Facebook/Held, Charzewski; foto: materiały prasowe KSW, FEN