Wygląda na to, że właśnie poznaliśmy nowego oponenta Jailtona Almeidy na UFC 302. Wydarzenie to rozegra się początkiem czerwca tego roku w Newark.

Jakiś czas temu świat obiegła informacja, iż przedstawiciele amerykańskiego giganta planują zestawienie w czołówce kategorii ciężkiej. Jailton Almeida (20-3) ma powrócić do akcji na UFC 302, a pierwotnym rywalem był doświadczony Alexander Volkov (37-10). Ostatecznie zdecydowali się oni przenieść Rosjanina na inne wydarzenie, więc konieczne było znalezienie zastępstwa.

Zobacz także: Starcie Volkov vs. Almeida w planach na UFC 302

W sieci pojawiły się już informacje związane z nowym przeciwnikiem Brazylijczyka na ten termin. Okazuje się, iż Almeida ma wówczas stanąć w szranki z legitymującym się rekordem 17-2 Alexandrem Romanovem. Doniesienia te potwierdza m.in. dziennikarz Eurosportu Marcel Dorff.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Romanov w oktagonie największej organizacji MMA na świecie walczył już ośmiokrotnie, zwyciężając sześć z tych potyczek. W przegranym polu zostawiali go jedynie już wcześniej wspominany Volkov, a także nasz rodak – Marcin Tybura (25-8). Obecnie zajmuje 13. pozycję w oficjalnej klasyfikacji królewskiej kategorii.

Źródło: X/Marcel Dorff, fot. Buda Mendes/Zuffa LLC