W najnowszym wywiadzie, który został dziś opublikowany na naszym kanale, Ernest Ivanda zdradził, że chorwacki program na wzór The Ulimate Fightera, czy Tylko Jeden, ma wyłonić nowego zawodnika KSW.

Organizacja Fight Nation Championship pochodząca z Chorwacji, dla której bił się m.in. Vaso Bakocevic, Ivan Erslan czy Milos Janicic, postanowiła po bardzo krótkiej przygodzie z galami zawodowymi, wystartować z turniejem na wzór znanych reality show. Główna różnica polega na tym, że zawodnicy nie mieszkają w jednym domu.

Projekt pt. Armagedon to cykl 5 gal, który rozpoczął się 15 sierpnia i potrwa do 3 października. Gale będą przeplatane tzw. Armagedon Show, czyli typowym dla tego rodzaju produkcji przeniesieniem widza za kulisy i przybliżeniem mu historii fighterów, a także ich życia prywatnego. Aktualnie zakończyły się ćwierćfinały, do walk półfinałowych dojdzie 12 września, a finał jest przewidziany na 3 pażdziernika.

Walki turniejowe odbywają się na dystansie 2 x 5 minut. Dwa pierwsze starcia liczone są jako walki amatorskie, pozostałe jako walki zawodowe. W turnieju biorą udział zawodnicy z aż czterech kategorii wagowych – piórkowej, lekkiej, półśredniej i średniej.

Ernest Ivanda, czyli popularny „RED”, zdradził nam, że jeden ze zwycięzców zasili szeregi KSW. Turniej odbywa się w chorwackiej filii American Top Team w Zagrzebiu. Walki można śledzić na YouTube 24sata.

Pomysłodawcą i organizatorem projektu Armagedon jest właściciel i główny trener ATT Zagrzeb – Drazen Forgac.

Źródło: Fight Nation Championship, 24sata