Ujawniono pierwsze zestawienia zbliżającego się wielkimi krokami, tegorocznego turnieju organizacji PFL. W pierwszej kolejności ukazano pary z kategorii lekkiej oraz półciężkiej.

PFL 2022 #1 rozegra się 20 kwietnia, w Teksasie. Jak co roku, kibice z niecierpliwością czekali na ujawnienie pierwszych zestawień. Te są już ogólnodostępne na różnych kanałach organizacji.

Szczególną uwagę kibiców przyciąga start weterana klatek UFC, Jeremy’ego Stephensa (28-19). Ten występował pod sztandarem amerykańskiego giganta od 14 lat, więc jego odejście było szeroko komentowane. Obecnie jego sportowa kariera nie znajduje się w zbyt dobrym miejscu. „Lil Heathen” nie zwyciężył bowiem w żadnym z sześciu minionych pojedynków. Ostatnim zawodnikiem, który go pokonał, jest nasz rodak – Mateusz Gamrot (20-1).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Rywalem Stephensa będzie Clay Collard (20-9), który od dawna miesza formuły MMA oraz pięściarstwa. We wszechstylowej walce wręcz po raz ostatni zawalczył w sierpniu minionego roku, gdy stanął w szranki z Raushem Manfio (15-3). Starcie to jednak nie potoczyło się po jego myśli, dlatego ostatecznie musiał uznać wyższość oponenta, jednogłośnie przegrywając na kartach sędziowskich. Porażka ta przerwała jednocześnie jego wcześniejszą serię dwóch zwycięstw.

Źródło: Twitter/PFL MMA