Joanna Jędrzejczyk debiutuje w rankingu kategorii muszej

Joanna Jędrzejczyk (15-3) nie przeszła do historii UFC jako pierwsza kobieta, która była mistrzynią dwóch kategorii wagowych. Przegrała pojedynek z Valentiną Shevchenko (16-3) o pas kategorii muszej.

Nie wiadomo, w jakiej kategorii wagowej będzie występować Polka. Niemniej jednak, ostatnia aktualizacja rankingów UFC dotyczyła właśnie jej osoby. W kategorii słomkowej „JJ” spadła o jedną pozycję i zajmuje teraz 2 lokatę. Wyprzedziła ją Jessica Andrade (19-6), która stała się naturalną pretendentką do tytułu mistrzowskiego, który dzierży Rose Namajunas (8-3).

źródło/ ufc

Mimo porażki w z Valentiną Shevchenko, Jędrzejczyk zadebiutowała w rankingu kategorii muszej. Polka zajmuje szóstą lokatę, a Shevchenko zasiadła na tronie dywizji do 125 funtów.

Joanna Jędrzejczyk po ostatniej walce deklarowała, że jedynie walka o tytuł skusi ją na powrót do kategorii słomkowej. Jednak Dana White twierdzi, że widzi „JJ” tylko w kategorii do 115 funtów. Pozostaje nam czekać na ogłoszenie następnej walki, aby dowiedzieć się, w jakiej kategorii Polka będzie występować.

źródło: UFC