Bez wątpienia Jorge Masvidal (35-13) przeżywa najlepszy okrese w zawodowej karierze. W miniony weekend na UFC 244 w Nowym Jorku pokonał przez TKO Nate’a Diaza (20-12).

Na konferencji prasowej po walce powiedział, że w przyszłości chciałby się zmierzyć z jednym z najlepszych pięściarzem na świecie z Saulem Alvarezem.

Jestem otwarty na kolejne starcie z Diazem bo to zawsze generuje świetne pieniądze, ale jeśli Alvarez chce, aby ktoś go zlał to jestem bardzo chętny na taki pojedynek.

powiedział Jorge Masvidal

Amerykanin twierdzi, że posiada on duże umięjętności jeżeli chodzi o boks i to one pozwoliłyby mu zwyciężyć w potencjalnej konfrontacji z Meksykaninem.

Mogę boksować. Biję mocno i potrafię to robić pod różnymi kątami. Mam kondycję na pełne 12 rund jeżeli będę miał pełny obóz przygotowawczy. Obaj dziś walczyliśmy i słyszałem, że wygraliśmy jeżeli chodzi o sprzedaż PPV. Nie wiem czy chciałbym obić jego twarz, ale pragnę się sprawdzić i przy okazji zarobić dobre pieniądze. 

dodał.

„Gamebred” obecnie należy do ścisłej czołówki w kategorii półśredniej. W swojej karierze stoczył wiele ciekawych pojedynków. Jest autorem najszybszego nokautu w historii UFC. Na UFC 239 w zaledwie 5 sekund pokonał przez KO Bena Askrena (19-2).

Saul Alvarez jest obecnie zaliczany do grona najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe. Również w miniony weekend pokonał Sergeia Kovaleva zostając mistrzem WBO w wadze półciężkiej. Jest on również posiadaczem pasów federacji WBO, WBA i IBF w kategorii średniej.

źródło: bloodyelbow.com, mmafighting.com, mmajunkie.com