W nocy z soboty na niedzielę doszło do UFC Vegas 80, podczas którego wystąpiła m.in. Karolina Kowalkiewicz. Polka pewnie zwyciężyła na kartach sędziowskich, dzięki czemu awansowała także w oficjalnym rankingu dywizji słomkowej. 

Karolina Kowalkiewicz (16-7) jest idealnym przykładem tego, dlaczego warto wierzyć w siebie i nigdy się nie poddawać. Kiedy na przestrzeni lat 2018-2021 przegrywała pięć pojedynków z rzędu, mnóstwo kibiców wysyłało ją już na emeryturę. Ona podjęła natomiast decyzję o kontynuowaniu kariery i zdecydowanie się jej to opłaciło!

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Polka trafiła do znajdującego się na Florydzie American Top Team i jej przygoda w globalnym potentacie nabrała zupełnie innego tempa. Kowalkiewicz wygrała cztery kolejne walki, dzięki czemu dostała się do rankingu kategorii słomkowej. Po najnowszej aktualizacji zajmuje tam 14. lokatę, wyprzedzając Michelle Waterson-Gomez (18-12).

Zobacz także: UFC Vegas 80: Kowalkiewicz rozbiła Belbitę na pełnym dystansie!

Zarówno w minionym, jak i obecnym roku Karolina stoczyła po dwie konfrontacje, więc prawdopodbne, iż nie zobaczymy jej już w oktagonie do końca 2023. Póki co nie wiadomo także, kto mógłby być jej potencjalną oponentką. Odpowiedź na to pytanie poznamy zapewne w nadchodzących tygodniach.

Źródło: ufc.com, fot. Chris Unger/Zuffa LLC