Po przegranej w pierwszej walce, Marta Waliczek dostała wreszcie upragniony rewanż z Lucie Pudilovą. Walka uplasowała się bardzo wysoko na karcie Oktagon Prime 4 – panie zmierzyły się co-main evencie gali w Pardubicach.

Marta od razu zaatakował ciosami: szybkie kombinacje zaskoczyły Pudilovą. Czeszka szybko się jednak pozbierała i zaczęła się odgryzać, zwłaszcza celnymi prawymi na szczękę rywalki. Nisko opuszczone ręce Pudilovej umożliwiały Polce wsadzanie mocnych ciosów na głowę. Potem kopnięcie i znowu wymiana ciosów. Marta kiwa uderzenia, dobrze pracuje na nogach. Polka rozpoczyna akcję kopnięcie, wykańcza uderzeniami, zmienia pozycję. Kolejna wymiana na korzyść Czeszki. Marta kontruje, idzie do przodu. Polka próbuje obalenia, ale bez powodzenia. Ładny cios na rozerwaniu, a zaraz potem trzy celne trafienia Czeszki. Pudilova idzie po obalenie, ale Waliczek łapie ją w gilotynę. Wypuszcza. Lucie bez pomysłu, ale z góry. Marta klei się mocno. Końcówka rundy jednak na korzyść Pudilovej, która spuściła na głowę rywalki kilka łokci i ciosów.

W drugiej rundzie Pudilova mocno rusza do przodu, Marta kontruje frontami. I znowu wymiana ciosów. Polka ucieka po okręgu, a następnie atakuje, wyprowadzając sporo uderzeń. Lucie idzie po obalenie, ale Polka broni, a potem przejmuje kontrolę nad walką. Polka kopie, prowokując rywalkę do pójścia w parter. Obalenie i znów Czeszka z góry. Pudilova ma sporo problemów z utrzymaniem przeciwniczki na macie. Blisko 1,5 minuty walka nie posuwa się zbytnio do przodu, ale wreszcie Polce udaje się wstać. Na koniec Marta próbuje obalenia, ale nie ma już czasu.

Po krótkiej wymianie ciosów na początku trzeciej rundy Polka idzie po nogi rywalki. Niestety nie udaje jej się obalić Pudilovej. Po chwili walka znów trafia pod siatkę i przez chwilę obserwujmy prace w klinczu. Po powrocie na środek klatki Polka uderza na głowę i kopie na wątrobę. Marta znów próbuje obalenia, ale wpada w gilotynę. Podnosi się i znów walka wraca do stójki. Waliczek atakuje, Pudilova odpowiada lżej. Marta kopie, a w odpowiedzi Czeszka znowu idzie po obalenie i szuka tam swojej szansy na skończenie. Polka daje jednak radę wstać, następnie obija i kopie rywalkę. I znów obalenie na korzyść Pudilovej, dosiad. Na koniec jeszcze Lucie próbuje balachy, ale Marta wykręca się w ostatniej sekundzie.  

Zobacz także: OKTAGON PRIME 4 – wyniki. Na karcie walk Waliczek i Bryczek

Sędziowie ostatecznie wypunktowali walkę na korzyść Lucie Pudilovej, choć niejednogłośnie: 30-27, 28-29, 29-28.