W rozmowie z TMZ Sports amerykański zawodnik zwrócił uwagę na swój duży problem ze zbijaniem wagi, co jest bezpośrednim powodem przejścia do dywizji półciężkiej, gdzie aktualnym mistrzem jest Jon Jones (23-1). Jednak klubowy kolega Daniela Cormiera (22-1) uważa, że Bones jest w jego zasięgu.

Luke Rockhold (16-4) jest był posiadaczem pasa Strikeforce oraz UFC w wadze średniej. Jednak w ostatnim czasie walczył w kratkę, przegrywając między innymi z Michaelem Bispingiem (30-9) i Yoelem Romero (13-3). Według byłego mistrza głównym problemem jest schodzenie do nienaturalnej wagi i właśnie dlatego postanowił spróbować swoich sił w dywizji półciężkiej.

Zobacz także: Luke Rockhold ogłasza przejście do kategorii półciężkiej

Królem tej kategorii jest Jon Jones, który powrócił na tron pokonując w ostatnim starciu Alexandra Gustafssona (18-5) na UFC 232. Reprezentant klubu AKA zapytany, jak ocenia formę Bonesa, powiedział:

Wyglądał na gościa, którego można pokonać. Dobrze porusza się na nogach, walczy taktycznie, dostosowuje się do przeciwnika i wykorzystuje swoje atuty. Chciałbym sprawdzić swoje atuty przeciwko niemu. Jest świetny, jest dobry w każdej płaszczyźnie. Ale wydaje mi się, że nie ma najlepszej techniki w stójce. Nie sądzę żeby był najsilniejszy.

Luke Rockhold uważa, że w naturalnej kategorii wagowej jest zupełnie innym zawodnikiem i siła przemawia za nim, co zamierza udowodnić w najbliższym pojedynku. Jeśli dojdzie do jego starcia z Jonesem, to na pewno będzie się przygotowywał ze swoim klubowym koleją Danielem Cormierem, który mierzył się z Bonesem dwukrotnie i najlepiej zna jego słabe i mocne strony.

Na koniec zawodnik został poproszony o krótki przekaz do mistrza dywizji półciężkiej. Jego odpowiedź to:

Trzymaj się mocno, nadchodzę księżniczko.

Biorąc pod uwagę ostatni bilans walk w kategorii średniej Rockhold będzie prawdopodobnie musiał najpierw udowodnić włodarzom największej organizacji MMA na świecie, że jest gotów na walkę o pas. Pozostaje nam czekać na ogłoszenie rywala, który przywita go w nowej dywizji.

źródło: tmz.com, youtube.com, mmafighting.com