Wszystko wskazuje na to, że Mamed Khalidov kolejny pojedynek stoczy na gali XTB KSW Colosseum 2. Zawodnik, jak i organizacja opublikowali wymowne wpisy, przedstawiające symboliczną grafikę z Mamedem dążącym do Koloseum.

Chyba nikt nie wyobrażał sobie gali KSW na PGE Narodowym bez udziału Mameda Khalidova, uznawanego za największą legendę i najbardziej utytułowanego zawodnika największej polskiej organizacji.

Wszystko wskazuje na to, że były mistrz KSW właśnie podczas gali XTB KSW Colosseum 2 stoczy kolejny pojedynek. Organizacja KSW opublikowała bowiem w mediach społecznościowych następującą grafikę:

Została ona zresztą też udostępniona przez samego Khalidova.

Ponadto, nie tak dawno temu, Mamed odwiedził biuro organizacji KSW. Niewykluczone, że ustalał wówczas warunki kolejnego pojedynku oraz nazwisko ewentualnego rywala, z którym mógłby się zmierzyć w czerwcu.

Na poprzedniej edycji gali na PGE Narodowym, walka Khalidova była main eventem. Mamed zmierzył się wówczas z ówczesnym mistrzem wagi półśredniej – Borysem Mańkowskim. Po bardzo równej i bliskiej walce, ostatecznie to ręka Khalidova powędrowała do góry.

Ostatnimi czasy, kariera legendarnego zawodnika nie układa się w pełni po jego myśli. Po dwóch porażkach z Tomaszem Narkunem i zakończeniu kariery, następnie jej wznowieniu i starciu o pas ze Scottem Askhamem, także nieudanym, wiele fanów skreśliło już Khalidova. Ten jednak zaskoczył, kiedy niespodziewanie, w rewanżowym starciu znokautował ekwilibrystycznym kopnięciem Askhama, odbierając mu pas. Trofeum tym nie nacieszył się jednak długo, gdyż zostało mu brutalnie odebrane przez Roberto Soldicia. Po potwornie ciężkim nokaucie i wielu poważnych obrażeniach, jakie odniósł, powrócił rok później i z dziecinną łatwością uporał się z Mariuszem Pudzianowskim.

Aktualnie nie wiadomo, kto mógłby być oponentem Khalidova. Fani spekulują natomiast, że ciekawym zestawieniem byłaby trylogia ze wspomnianym już Askhamem, gdyż zawodnicy mają w bezpośrednich starciach bilans 1-1.

Zobacz także: 5 tysięcy sprzedanych biletów w 1 dzień na KSW Colosseum 2

źródło: Facebook / KSW