Dana White zabrał głos w sprawie potencjalnego, natychmiastowego rewanżu Alexandra Volkanovskiego z Islamem Makhachevem, o którym wiele się mówi od momentu zakończenia gali w Perth.

W main evencie gali UFC 284 w australijskim Perth zmierzyli się Alexander Volkanovski z Islamem Makhachevem. Mistrz kategorii piórkowej próbował zostać podwójnym czempionem, pojedynkując się o pas dywizji lekkiej. Ku zdziwieniu wielu fanów – Australijczyk postawił znacznie większy opór Rosjaninowi, niż się spodziewano. Nie wystarczyło to jednak na pokonanie mistrza kategorii lekkiej na punkty.

Z tego właśnie powodu, zaraz po gali – odezwało się wiele głosów fanów, mówiących o zorganizowaniu wspomnianym zawodnikom natychmiastowego rewanżu. Jednym z orędowników takiego pomysłu był właśnie Volkanovski, który nie był w stanie pogodzić się z porażką.

Jak do sprawy podchodzi Dana White?

Jak dla mnie, walka, która aktualnie ma sens to Yair [Rodriguez] z Volkanovskim. Islam vs. ktoś inny, a później robimy ten rewanż. Jeśli organizujesz superfight, możesz spodziewać się lepszego rezultatu, niż mieliśmy? Cały świat się kłóci o to, kto wygrał. To był superfight i spełnił pokładane w nim nadzieje. 

W co-main evencie wspomnianego wydarzenia, wspomniany przez szefa UFC Yair Rodriguez wywalczył tymczasowy pas mistrzowski wagi piórkowej, rozmontowując Josha Emmetta. Meksykanin na tyle zaimponował White’owi, że ten zamierza od razu zorganizować mu pojedynek unifikujący pasy.

Jedyna rzecz, która mogłaby ewentualnie być lepsza niż to, jest gość walczący o pas tymczasowy, który wychodzi tam i też wygląda niesamowicie. I tak się właśnie stało, dlatego mamy Yaira z Volkanovskim. Zobaczymy, co będzie dalej z Islamem i z kim będzie teraz walczył. Musimy zrobić walkę z Yairem. Trzeba zrobić tę walkę. Wyszedł tam i wyglądał jak milion dolarów tamtej nocy. A następnie mamy rewanż, jak obaj zawalczą ponownie. Nie mogło się to lepiej ułożyć.

Zobacz także: „To uczyni mnie pełnoprawnym mistrzem” – Yair Rodriguez komentuje występy Volkanovskiego w wadze lekkiej

źródło: bjpenn.com