KSW 39: Colosseum to wydarzenie, którego nie sposób nie dostrzec. Zagraniczne media, w tym największy i najbardziej znany portal o MMA, czyli Sherdog.com, zaczynają coraz częściej pisać o wielkiej gali na Stadionie Narodowym.

Właśnie na Sherdog.com opublikowano wywiad z Martinem Lewandowskim, w którym mówi on nie tylko o sprzedaży biletów na KSW 39, ale także zdradza plany KSW na zagraniczną ekspansję. Organizacja ma już za sobą jedną galę w Wielkiej Brytanii. Wydarzenie zgromadziło wówczas 9 tysięcy fanów, co daje nadzieję na to, iż w przyszłości zagranicznych gal KSW może być więcej.

Martin Lewandowski mówi wręcz o tym, że planuje organizować nawet cztery gale rocznie poza Polską (począwszy od gal w Anglii i Irlandii już w 2018 roku), ze specjalnie skonstruowanymi pod lokalne rynki kartami walk:

Od pierwszej gali zagranicą ciągle jesteśmy otwarci na kolejne. Owszem, mamy siedzibę w Polsce, ale wierzymy, że to jest baza wypadowa ekspansji na rynek europejski. Zorganizowaliśmy show w Anglii i wkrótce wkroczymy do Irlandii, a następnie znów wrócimy do UK. Nad tym teraz pracujemy. Polska jest niby małym rynkiem, a my potrafimy sprzedać tutaj średnio 18 tysięcy biletów. Chcemy osiągnąć ten sam poziom na galach organizowanych poza granicami kraju. Celujemy w dostosowanie się do lokalnego rynku. Nie można tak po prostu wkraczać i oczekiwać, że uda się sprzedać nasze wydarzenie.

Naprawdę uważam, że nie można w innym kraju oczekiwać modelu wydarzenia, który stosujemy w Polsce. Musimy się zaadaptować na lokalnym rynku. Trzeba znaleźć lokalne gwiazdy i zbudować wydarzenie wokół nich, we wszystkich tych krajach, do których się udamy. Wolę poczekać tyle, ile trzeba z powrotem do Anglii i organizacją eventu w Irlandii, aby mieć gwarancję sukcesu. Nie chcę się pojawić znikąd i narazić na blamaż.

Wybór wyspiarskich lokalizacji przez KSW jest oczywisty, choćby ze względu na dużą ilość Polaków mieszkających właśnie w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Na pewno spore znaczenie ma także fakt, że w obu krajach MMA jest bardzo popularnym sportem.

 

źródło: Sherdog.com