Przedstawiciele czesko-słowackiego OKTAGON MMA oficjalnie potwierdzili starcie z udziałem naszego rodaka Mateusza Legierskiego. Powróci on już 7 października, podczas organizowanej w Bratysławie, 47. edycji. Jego przeciwnikiem będzie Karol Rysavy. 

Po krótkim wyskoku do KSW, gdzie zdążył wystąpić dwukrotnie, Mateusz Legierski (9-1) powrócił, by rywalizować pod sztandarem OKTAGON MMA. Aktualnie może pochwalić się serią dwóch wygranych. Po raz ostatni widzieliśmy go w akcji, w maju tego roku. Podczas gali z numerem 43 skonfrontował się z doświadczonym Matejem Kuznikiem (18-8) i przewalczywszy pełny dystans, ostatecznie jednogłośnie zwyciężył na kartach sędziowskich.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Okazuje się, iż nie zamierza teraz zbyt długo odpoczywać po ostatnim występie. Do akcji powróci bowiem początkiem października, co zostało już ogłoszone przez samych przedstawicieli organizacji. Walka rozegra się oczywiście w limicie kategorii lekkiej.

Zobacz także: Mateusz Gamrot wyzwany na walkę! „Urwę ci głowę”

Rywalem „Dynamita” będzie legitymujący się rekordem 12-5 Karol Rysavy. Ten po raz ostatni widziany był w klatce podczas kwietniowego wydarzenia. Stanął wówczas w szranki z Matousem Kohoutem (8-6), finalnie pokonując go na kartach sędziowskich. Wrócił tym samym na właściwe tory po wcześniejszej przegranej doświadczonej z rąk Vladimira Lengala (5-2).

Źródło: Instagram/OKTAGON MMA