Od dłuższego czasu wiadome było, że Michał Figlak wystąpi na marcowym UFC 286 w Londynie. Teraz na światło dzienne wyszły wieści, dotyczące jego oponenta. O zestawieniu z udziałem „Mad Doga” poinformowało Combat Sports.

Michał Figlak (8-1) w minionym roku opuścił szeregi Cage Warriors na rzecz dołączenia do największej organizacji MMA na świecie – UFC. Do debiutu w oktagonie amerykańskiego giganta doszło we wrześniu, przy okazji gali w Paryżu. Polak skrzyżował wówczas rękawice z Faresem Ziamem (13-4), jednakże starcie to nie poszło po jego myśli, dlatego finalnie zmuszony był uznać wyższość przeciwnika, przegrywając tym samym po raz pierwszy na zawodowstwie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Kilkanaście dni temu dowiedzieliśmy się, iż Figlak ponownie wystąpi pod sztandarem globalnego potentata podczas rozgrywanej w Londynie gali z numerem 286. Brytyjski portal ogłosił natomiast teraz jego przeciwnika. Ma nim być debiutujący w organizacji Szkot – Chris Duncan (9-1).

Zobacz także: Michał Figlak przygotowuje się do występu na UFC 286

Duncan znany jest przede wszystkim ze swoich występów w Bellatorze, gdzie stoczył trzy udane walki. Do UFC dostał się poprzez udział w Dana White’s Contender Series – w sierpniu 2022 zmierzył się z Charliem Campbellem (6-2) i po trudnych chwilach, ostatecznie rozbił go już w inauguracyjnej odsłonie. Jak dotąd jedynym fighterem, który był w stanie go pokonać, jest Viacheslav Borshchev (6-3).

Źródło: Instagram/Chris Duncan, Instagram/Combat Sports