Organizacja STRIFE nie ma łatwych początków na polskim rynku MMA. 10 dni przed wydarzeniem w obliczu nieprofesjonalnego zachowania rywala Bartłomiej Kopera został bez przeciwnika. Sytuację udało się odratować i kilka dni później ogłoszono nowe nazwisko – Asildera Badouieva. Niestety to nie koniec problemów…

Pojedynek Bartłomiej Kopera (12-7) – Asilder Badouiev (7-2) miał być przystawką przed daniem głównym, jakim jest wyczekiwana walka Bartosz Fabiński (15-5) – Kacper Karski (8-3). Francuz o 0,7 kg nie wypełnił limitu umownego catchweightu 73 kg. Dzisiejsze ważenie przyniosło również kolejne rozczarowania.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Dopiero co wątpliwości poddaliśmy robienie wagi koguciej przez Sylwestra Millera. Niestety zawodnikowi nie udało się wypełnić limitu, a bardzo istotny jest fakt, że walka została zakontraktowana w wadze 63,5 kg, więc ostatecznie Polak wniósł na poranne ważenie 64,6 kg. Przypomnijmy, że kategoria kogucia to 61,2 kg, więc tak naprawdę był on bliżej kategorii piórkowej – 65,8 kg.

Zobacz także: Kategoria kogucia nie dla Millera? „Widzi, ale nie nadąża reagować”

O 0,7 kg swojego limitu nie wypełnił również Wojciech Ożga (0-0), który skrzyżuje rękawice w pojedynku amatorskim z Dominikiem Buczkiem (0-0).

Zobacz także: Strife 4 – karta walk. Gdzie i jak oglądać?

Autor: Kuba Kazuła

Źródło: Twitter/Artur Ostaszewski, fot. Twitter/FotoPyK