Już 25 września wyłoniony zostanie czempion wagi półciężkiej organizacji OKTAGON MMA. O trofeum na gali z numerem 28 zawalczą ze sobą legitymujący się profesjonalnym rekordem 17-6, Viktor Pesta wraz z naszym sąsiadem zza zachodniej granicy, Stephanem Puetzem. 

Viktor Pesta (17-6) aktualnie może pochwalić się serią dwóch wygranych. Po raz ostatni zameldował się w klatce, w maju bieżącego roku, gdy podczas gali OKTAGON MMA 24 skrzyżował rękawice z Riccardo Nosiglią (8-3). Czech nie miał w tej batalii zbyt dużych problemów, ostatecznie rozbijając oponenta w drugiej odsłonie. Wcześniej pokonał przed czasem doświadczonego Ildemara Alcantarę (26-16).

Zobacz także: Kolejny Polak w rozpisce OKTAGON MMA 27! Szymon Rakowicz zmierzy się z Romanem Paulusem

Stephan Puetz (20-4) zaś znajduje się na fali pięciu triumfów. W swoim minionym starciu – do którego doszło w październiku 2020 – już w inauguracyjnej rundzie odprawił ciosami Waltera Chinco Jr. (6-1). Ostatni zawodnik, który był w stanie znaleźć odpowiednią receptę na grę popularnego „T-800”, to Rosjanin, Khadis Ibragimov (8-4). Miało to jednak miejsce już ponad trzy lata temu.

Źródło: Twitter/OKTAGON MMA