Monika Porażyńska przegrywa na FNC 3 i ogłasza zakończenie swojej zawodowej kariery

238
źródło: Youtube

Dziś w Zagrzebiu odbyła się gala Fight Nation Championship 3. W wydarzeniu wzięła udział nasza rodaczka Monika Porażyńska, dla której był to zawodowy debiut w formule MMA.

Niestety Polka nie będzie swojego występu wspominała za dobrze, ponieważ przegrała przez poddanie w pierwszej rundzie z Adrianą Vukovic (3-0).

Pojedynek zaczął się dość spokojnie. Obie panie starały się wyczuć odpowiedni dystans. Niespodziewanie Chorwatka mocno ruszyła z ciosami trafiając swoją rywalkę. Po chwili złapała klincz, z którego udało jej się przewrócił przeciwniczkę. Vukovic pracowała, aby poddać oponentkę dźwignia na łokieć, ale ta sztuka jej się nie udała. Chorwatka szybko zdobyła pracy i zaczęła bez litości obijać Monikę Porażyńską. W pewnym momencie wydawało się, że chce spróbować poddania duszeniem zza pleców, ale nie taki był jej plan. Trzymając lewą rękę na szyi Polki drugą ręką skutecznie zadawała kolejne ciosy. Bezradna Polka nie mogła już tego dłużej znieść i postanowił odklepać przegrywając ten pojedynek przez poddanie w pierwszej rundzie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Dla Adriany Vukovic był to trzeci pojedynek w zawodowej karierze. Do tej pory nie zaznała jeszcze goryczy porażki.

Polka po tym pojedynku ogłosiła zakończenie swojej kariery w sportach walki. Jest ona niezwykle utytułowaną zawodniczką kickboxingu. Zdobywała medale na wielu ważnych zawodach zarówno w Polsce jak i zza granicą. Może być ona kojarzona z występów na galach LFN, gdzie niejednokrotnie pokazywała swój charakter i serce do walki.

Zobacz także: UFC on ESPN+31: Brunson vs. Shahbazyan – wyniki ważenia. Jedna walka wypada z rozpiski

źródło: Youtube