Mistrz Babilon MMA czekający na szansę na grudniowej gali w KSW, zakończył ten rok zdobyciem tymczasowego pasa organizacji OKTAGON… Brzmi to jak dobra telenowela z happy endem w wykonaniu Piotra Wawrzyniaka.

Mówiąc o dynamicznych zmianach, to jak nie powiedzieć nic, jeśli chodzi o karierę Piotra Wawrzyniaka (12-5). Ten doświadczony zawodnik, który pierwszy zawodowy pojedynek stoczył aż 13 lat temu nie pozostawił złudzeń, że należy się z nim liczyć w dywizji średniej w Polsce. Okazuje się, że Piotr był w gotowości do walki na grudniowej gali KSW w przypadku wypadnięcia kogoś z kategorii średniej. Walki te były kluczowe w budowie dalszych drabinek, a Wawrzyniak mógł mieć szansę powrotu do największej organizacji w Polsce, bowiem 8 lat temu przegrał tam swój pojedynek z Łukaszem Bieńkowskim (5-4). W rozmowie dla naszej redakcji Piotr zdradził chronologię wydarzeń minionych tygodni.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Do końca liczyłem, że uda, że się ktoś z tej czwórki wykruszy. Nie życzę źle chłopakom, wiadomo, dali fajne walki, ale do końca liczyłem, że może ktoś wypaść. Wyszło, że nikt nie wypadł. W sumie, oglądałem to KSW w domu, jak już leci, mnie tam nie ma, to raczej mnie tam nie będzie, ale właśnie na następny dzień w niedzielę do mnie zadzwonił Artur i powiedział, że wypał Kincl, że jest opcja tego OKTAGONU, czy zrobię wagę. Mówię, że jestem w stanie zrobić i właśnie fajnie, bo wykorzystałem te przygotowania pod to KSW, a tu tydzień później, więc idealnie.

– odpowiedział.

Zobacz także: Piotr Wawrzyniak tymczasowym mistrzem Oktagon MMA. Rozbił Cepo przed czasem! [WIDEO]

Gwarancji nie było, na słowo tylko było wszystko. Wierzyłem, że jak oni tak mówią, to raczej tak będzie. Ale też wiadomo, zależy, kto by wypadł, bo też było kilka rozwiązań, podejrzewam, że nie tylko ja byłem brany pod uwagę. Wyszło jak wyszło, jest dobrze.

– wyjaśnił.

Piotr związany jest z organizacją OKTAGON MMA kontraktem na kilka pojedynków. Oznacza to, że pas federacji Babilon MMA zostanie zwakowany, a Polak na dobre rozgości się u naszych południowych sąsiadów. Cała rozmowa z Piotrem jest dostępna na naszym kanale YouTube.

Źródło: materiały prasowe OKTAGON MMA