Plebiscyt #NAJ2017 nie zwalnia z tempa, dziś zaprezentujemy wam wyniki głosowania na galę roku 2017 – pod uwagę brane były zarówno gale międzynarodowe na terenie Polski, jak i gale Polskich organizatorów – zarówno w kraju jak i za granicą. 

Rok 2016 nie był aż tak bogaty w znaczące, duże gale MMA.  W naszym zeszłorocznym podsumowaniu o miano najlepszego konkurowały ze sobą dwa wydarzenia – KSW 36, które zajęło 1-sze miejsce, a zaraz za nim uplasowała się następna odsłona gali największej polskiej organizacji organizacji – KSW 37.

Zobacz: NAJ2016 Polska – podsumowanie roku

GALA ROKU 2017 – POLSKA

  1. UFC Gdańsk – 10 głosów
  2. KSW 39 Colloseum na Stadionie Narodowym / KSW 41 w katowickim Spodku / ACB 63 w Gdańsku – 1 głos
  3. FEN 19 Bitwa o Wrocław

Redaktorzy w większości wybrali jako najlepszą w tym roku drugą galę organizacji UFC, która odbyła się na terenie naszego kraju, czyli UFC Fight Night 118. Wydarzenie to miało miejsce w gdańskiej Ergo Arenie. Ważne zwycięstwa Polaków, niepowtarzalny doping kibiców, wyprzedana hala, a także Donald Cerrone walczący w Polsce z niesamowitym jak się okazało Darrenem Tillem przeważyły na korzyść gali amerykańskiego giganta.

Głos redaktorów podzielili fani grupy MMA Polska & Świat którzy w głosowaniu wybrali październikową galę amerykańskiej organizacji ilością 101 głosów, zostawiając za nią na drugim miejscu KSW Colloseum, na które na grupie głosowało 66 osób. Pozostali członkowie rozdzielili swoje głosy kolejno pomiędzy KSW 41, FEN 19 oraz ACB 63.

O głosowanie w poszczególnych kategoriach zawsze prosimy także specjalnie wybraną osobę ze środowiska MMA, w tym przypadku głos zabrał Paweł Derlacz – trener jednego z najlepszych klubów mieszanych sportów walki w Polsce, Berkutu Arrachion Olsztyn. Jego głos został oddany na galę KSW 39, która zgromadziła ok. 56 000 osób w publice stając się drugą galą w historii MMA na świecie z najwiekszą liczbą widzów oglądających akcję na żywo.