Ngannou vs. Dos Santos nowym main eventem gali UFC w Minneapolis

źródło: Middle Easy | bjpenn

Pojedynek pomiędzy byłym pretendentem do pasa kategorii ciężkiej – Francisem Ngannou (13-3) z byłym mistrzem tej dywizji – Juniorem Dos Santosem (21-5) prawdopodobnie zostanie przesunięty z UFC 239 na main event gali w Minneapolis, która odbędzie się 29 czerwca.

Kilka dni temu, Tyron Woodley wypadł z rewanżowego starcia z Robbiem Lawlerem z main eventu gali UFC on ESPN 3 w Minneapolis. Jak się okazuje, organizacja nie poszukała zastępstwa dla byłego mistrza kategorii półśredniej i zdecydowała się zestawić zupełnie nową walkę wieczoru.

Galę w Minneapolis uświetnić ma pojedynek w kategorii ciężkiej, pomiędzy Francisem Ngannou a byłym mistrzem królewskiej dywizji wagowej – Juniorem dos Santosem. Zawodnicy pierwotnie mieli się spotkać tydzień później, podczas hitowej gali UFC 239, 6 lipca.

O przeniesieniu zestawienia w kategorii ciężkiej doniósł Brett Okamoto z ESPN:

Obaj zawodnicy ostatnie pojedynki wygrywali w main eventach gal. Francis Ngannou do oktagonu powróci po dwóch błyskawicznych nokautach, w rewanżu z Curtisem Blaydesem oraz byłym, dwukrotnym mistrzem kategorii ciężkiej – Cainem Velasquezem. Junior Dos Santos natomiast, notuje obecnie serię trzech zwycięstw – z Blagoyem IvanovemTaiem Tuivasą oraz Derrickiem Lewisem.

Obecnie nie wiadomo natomiast, kiedy do akcji powróci Robbie Lawler. Wielce prawdopodobny wydaje się jednak fakt powrócenia do zestawienia z Woodleyem, gdy ten zaleczy kontuzję ręki.

AKTUALIZACJA: UFC oficjalnie ogłosiło przeniesienie pojedynku pomiędzy Francisem Ngannou a Juniorem dos Santosem na galę w Minneapolis za pośrednictwem mediów społecznościowych.

żródło: Twitter