Jak informowaliśmy rano, platforma streamingowa ViaPlay ogłosiła, że w ramach programu naprawczego będzie musiała zmienić priorytety jeśli chodzi o kraje, na terenie których zamierza rozwijać swoje usługi. Z pierwszych informacji wynikało, że stracą na tym polscy widzowie.

ZOBACZ TAKŻE: Co dalej z KSW? Viaplay wycofuje się z Polski!

Poprosiliśmy o oficjalne stanowisko jednego z właścicieli organizacji KSW, poniżej przedstawiamy jego treść:

Viaplay ogłosiło, że zamierza przeprowadzić strategiczną ocenę swojej międzynarodowej działalności, która może doprowadzić do sprzedaży, nawiązania współpracy z innymi firmami lub opuszczenia polskiego rynku. Nie wpłynie to jednak na KSW i nasze bieżące relacje z Viaplay. Otrzymaliśmy zapewnienie, że Viaplay kontynuuje swoją działalność, a wszystkie kontrakty zostaną wypełnione i w tej kwestii nic się nie zmieni. KSW wciąż stanowi ważną część oferty Viaplay i niezmiennie będzie co miesiąc organizować wydarzenia na wysokim poziomie.

– poinformował Martin Lewandowski.

Wcześniej jeden z dziennikarzy Sport.pl – Kacper Sosnowski poinformował o oficjalnym stanowisku polskiego oddziału ViaPlay:

W skrócie oznacza to tyle, że umowa między KSW, a ViaPlay zostanie wypełniona, w związku z czym fani MMA nie muszą się martwić o to, czy obejrzą najbliższe wydarzenia spod szyldu KSW. Warto dodać, że opuszczenie polskiego rynku, jak wynika z oświadczenia KSW, to tylko jedna z opcji.

Źródło: Kacper Sosnowski (Twitter)