Organizacja UFC potwierdziła doniesienia o zestawieniu pojedynku na szczycie kategorii lekkiej pomiędzy byłym tymczasowym mistrzem – Tony’m Fergusonem (24-3) a jednym z najbardziej utytułowanych zawodników bez pasa – Donaldem Cerrone’m (36-11).

Największa organizacja MMA na świecie oficjalnie potwierdziła pojedynek pomiędzy zajmującym drugą pozycję w rankingu kategorii lekkiej – Tony’m Fergusonem, a zajmującym czwarte miejsce – Donaldem Kowbojem Cerrone’m, na gali UFC 238.

Wyświetl ten post na Instagramie.

‪OFFICIAL! ‬ ‪@TonyFergusonXT returns to face @CowboyCerrone at #UFC238 June 8 in Chicago! ‬

Post udostępniony przez ufc (@ufc)

Dla El Cucuya będzie to pierwszy pojedynek po problemach prywatnych, z którymi od pewnego czasu, czołowy zawodnik kategorii lekkiej się borykał. Ostatni raz w oktagonie triumfował po starciu z Anthony’m Pettisem, po przerwaniu walki przez narożnik byłego mistrza kategorii lekkiej w związku ze złamaniem ręki.

Kowboj zaś, wróci do akcji po nieco ponad miesiącu od ostatniej batalii. 4 maja bowiem, widziany był w akcji, gdy po profesorsku rozpracował delikatnie faworyzowanego Ala Iaquintę, wypunktowując go na pełnym dystansie kanadyjskiej gali, w walce wieczoru.

Gala UFC 238 odbędzie się w Chicago. Ujrzymy tam m.in. starcie Karoliny Kowalkiewicz z Alexą Grasso, do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego kategorii słomkowej kobiet stanie także Valentina Shevchenko w konfrontacji z Jessicą Eye. a w kategorii koguciej zostanie zakończone bezkrólewie, gdyż w bój o koronę tej dywizji wagowej pójdą Henry CejudoMarlonem Moraesem.

źródło: UFC