Już za kilkanaście dni dobrze znany na naszym podwórku Oumar Sy zamelduje się w oktagonie globalnego potentata. Dosłownie na ostatniej prostej zmienił mu się jednak przeciwnik.

Po trzech pewnych zwycięstwach zakończyła się przygoda niepokonanego Oumara Sy (9-0) w największej polskiej organizacji. Francuz praktycznie od samego początku nie ukrywał, iż jego celem jest dołączenie do UFC i sztuka ta mu się udała. Jakiś czas temu poznaliśmy datę debiutu – 18 maja.

Zobacz także: Oumar Sy wkrótce zadebiutuje w UFC

Sy pierwotnie zestawiony był z legitymującym się rekordem 12-2 Rodolfo Bellato. Teraz okazuje się natomiast, iż Brazylijczyk nie będzie w stanie przystąpić do rywalizacji w tym terminie. Ostatecznie udało się jednak szybko dopiąć zastępstwo, więc zmiana terminu nie jest konieczna. Nowym oponentem będzie Antonio Trocoli (12-3).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Trocoli po raz pierwszy do amerykańskiego giganta próbował dostać się jeszcze w 2019 roku, poprzez udział w Dana White’s Contender Series, jednakże wynik jego pojedynku z Kennethem Bergiem (9-1) finalnie został zmieniony na no contest. Od tego czasu wystąpił jeszcze tylko raz. Pod koniec 2021 szybko uporał się z Reslleyem Isaelem (7-2). Najbliższe starcie będzie więc dla niego powrotem po dłuższej absencji.

Źródło: X/Marcel Dorff, fot. Materiały prasowe KSW