Mistrz Bellatora w wadze lekkiej Patricky Pitbull zmierzy się z Usmanem Nurmagomedovem na listopadowej gali Bellator 288.

Brazylijczyk zdobył pas wagi lekkiej Bellatora dzięki zwycięstwu przez nokaut nad Peterem Queally (13-6) w listopadzie 2021 roku. Tym samym Pitbull dołączył do swojego brata, Patricio, jako posiadacz tytułu Bellatora. Zwycięstwo było dla niego bardzo ważne. Po spędzeniu dekady w Bellatorze, Pitbull w końcu został mistrzem.

W zeszłym miesiącu 36-latek miał dokonać swojej pierwszej obrony tytułu przeciwko Sidneyowi Outlawowi (16-5). Jednak na kilka tygodni przed walką, mistrz doznał kontuzji i wycofał się. Pitbulla zastąpił Tofiq Musayev (20-4), który na gali Bellator 283 pokonał Outlawa przez nokaut.

Choć wielu domyślało się, że Patricky Pitbull (24-10) zmierzy się w następnej kolejności ze wspomnianym Musayevem, to tak się nie stanie. Portal MMA Fight Universe podał informację mówiącą o tym, iż mistrz zawalczy z Usmanem Nurmagomedovem (15-0) na listopadowej gali Bellator 288.

24-latek ostatni raz widziany był w akcji na Bellator 283 w lipcu, pokonując Chrisa Gonzaleza (7-2). Wygrana musiała zrobić wrażenie na włodarzach Bellatora, dlatego Rosjanin dostał już szansę na walkę o tytuł.

źródło: Instagram