Występujący obecnie pod sztandarem UFC, Luis Pena, po raz kolejny w bieżącym roku ma problemy z prawem. Tym razem został oskarżony za naruszenie nietykalności cielesnej oraz przemoc domową. 

Zobacz także: Zawodnik UFC Luis Pena aresztowany za rozbój i pobicie

W sobotę, Luis Pena (9-3) ponownie w tym roku został zatrzymany. Policja w Deerfield Beach na Florydzie aresztowała zawodnika pod zarzutem dopuszczenia się przemocy domowej, a także pobicia. 28-latek trafił do więzienia hrabstwa Broward w Fort Lauderdale.

Pierwszą opłatą, wynikającą z sobotniego aresztowania jest ta, dotycząca zarzutu, związanego z naruszeniem nietykalności cielesnej. Pena musi wpłacić kaucję, którą ustalono na 1000 dolarów. Na ten moment nie wiadomo jednak, jakie będą koszty, jeśli chodzi o drugie, znacznie bardziej poważne wykroczenie. Jak czytamy w raporcie udostępnionym przez MMA Junkie, wymaga to dodatkowego przesłuchania.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Jeżeli chodzi o klatkowe podboje Peny, po raz ostatni mogliśmy zobaczyć go w akcji, w kwietniu bieżącego roku. Podjął wtedy Alexa Munhoza (6-2) i przewalczywszy pełny dystans, ostatecznie niejednogłośnie zwyciężył na kartach sędziowskich. Wcześniej natomiast musiał uznać wyższość Khamy Worthy’ego (16-8), odklepując duszenie przed upływem trzeciej odsłony konfrontacji.

Źródło: MMA Junkie