Przesłuchanie McGregora przez NSAC w sprawie wydarzeń po UFC 229 zostało odroczone

źródło: The West Australian

Według doniesień anonimowego źródła MMA Fighting, prawnicy Irlandczyka złożyli wniosek o przełożenie terminu rozprawy, który został zaakceptowany. Nowy termin przesłuchania nie został określony. Choć planowane na ten sam dzień przesłuchanie Khabiba Nurmagomedova (27-0) nie zostało oficjalnie odroczone, to Dagestańczyk prawdopodobnie również nie pojawi się w Las Vegas.

Obaj zawodnicy mają postawione przez komisję zarzuty związane z wydarzeniami po gali UFC 227, która odbyła się 6 października 2018. Khabib po poddaniu Conora McGregora (21-4) wyskoczył z klatki i zaatakował Dillona Danisa (1-0), za co stał zawieszony i wstrzymano mu połowę wypłaty za walkę, która wynosiła 2 miliony dolarów. W przypadku Irlandczyka dopiero później, podczas weryfikacji nagrań okazało się, że wspiął się na klatkę i zaatakował kogoś z teamu Nurmagomedova.

Zobacz także: Awantura po walce wieczoru UFC 229! Khabib wyskoczył z klatki, McGregor został zaatakowany! [WIDEO]

Taki rozwój wydarzeń może pokrzyżować plany, którymi Dana White podzielił się z reporterami podczas konferencji po finale TUF 28. Prezes organizacji rozważał stworzenie mini turnieju w wadze lekkiej, zestawiając Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem (24-3) oraz Conora McGregora z Dustinem Poirierem (24-5), a następnie zwycięzców tych pojedynków ze sobą. Przeniesienie rozprawy oznacza również odroczenie kary, która w przypadku zawieszenia będzie się liczyć dopiero od momentu zapadnięcia wyroku. Aktualnie zawodnicy również nie mogą toczyć pojedynków.

Zobacz także: Dustin Poirier reaguje na doniesienie o potencjalnej walce z Conorem McGregorem

Na pewno nie jest to komfortowa sytuacja dla organizacji UFC, która może na dłuższy czas stracić swoje najjaśniejsze gwiazdy, w tym mistrza dywizji lekkiej. Jednak Dana White podchodzi do tego na chłodno:

Mam swoją robotę do wykonania. Muszę zestawiać walki. Bez względu na to, kto aktualnie jest, a kogo nie ma. Muszę zestawiać walki, więc będę dalej planował pojedynki w oczekiwaniu na informację, jak długie jest zawieszenie, a potem aż ono się skończy. Będę kontynuował zestawianie pojedynków do póki oni nie wrócą.

Na decyzje w sprawie zawodników oraz planów największej organizacji MMA na świecie na ich dalszą karierę w UFC będziemy musieli jeszcze zaczekać.

 

źródło: mmafighting.com