Mateusz Gamrot: Oczywiście, jestem pewny, że „JJ” sięgnie po pas drugiej kategorii

Już w ten weekend Joanna Jędrzejczyk (15-2) będzie miała szansę, by przejść do historii jako pierwsza kobieta, która dzierżyła dwa pasy UFC w dwóch różnych kategoriach wagowych. O jej formę nie martwi się podwójny mistrz federacji KSW, Mateusz Gamrot (15-0).

„Gamer” i Joanna Jędrzejczyk trenowali wspólnie w American Top Team. Zawodnik z Poznania miał okazję śledzić obóz przygotowawczy „JJ” i nie martwi się o jej formę. W wywiadzie dla reportera Polsatu Sport określił swój typ na walkę Jędrzejczyk vs Shevchenko.

Oczywiście, jestem pewny, że „JJ” sięgnie po pas drugiej kategorii. Miałem okazję śledzić jej obóz przygotowawczy i wiem, że jest niesamowicie zdeterminowana. Trenowała niesamowicie ciężko, chyba nawet ciężej, niż przed poprzednimi pojedynkami, więc z dyspozycją nie powinna mieć żadnego problemu. Teraz przechodzi do kategorii wyżej, więc nie będzie musiała zbijać tak wielu kilogramów. Jej organizm powinien przez to być w lepszej formie. Wierzę w nią i trzymam kciuki, by zdobyła pas kategorii muszej.

Obie Panie znają się doskonale z czasów, gdy rywalizowały w formule muay thai. Mierzyły się ze sobą trzykrotnie. W każdej z tych walk lepsza okazywała się zawodniczka reprezentująca Peru. Podwójny mistrz federacji KSW uważa, że Jędrzejczyk wyciągnęła wnioski z tamtych pojedynków.

Jędrzejczyk może wyciągnąć wnioski z poprzednich walk i przeanalizować wszystkie błędy, które wówczas popełniła. Wtedy rywalizowały tylko w muay thai, a teraz będą biły się w kilku płaszczyznach, więc nie wiadomo, czy np. walka nie przeniesie się szybko do parteru. Jest to wszechstylowa walka wręcz, więc myślę, że warto skorzystać z różnych stylów, choć, oczywiście, nie znam planu Asi na walkę. Jestem jednak pewny, że Polka sobie poradzi i będzie mogła cieszyć się z pasa kategorii muszej.

UFC 231 odbędzie się w tą sobotę. Main eventem gali będzie starcie Holloway vs Ortega o pas kategorii piórkowej.

 

źródło: polsatsport.pl