Obfity tydzień na polskim podwórku. Gala FEN, kolejny event KSW, dodatkowo hitowe starcie na DWCS i numerowane UFC. 

Noc z wtorku na środę 01:00
DWCS 2023 #2

Obecność George’a Hardwicka tylko w DWCS budzi duże kontrowersje. Cały ten format cieszy się małą elitarnością przez co umieszczanie tam dominatora Cage Warriors tylko bardziej podburza logikę tych eventów. Mamy przynajmniej mocne zestawienie, bo jego rywal czyli Abdul-Kareem Al-Selwady to też zawodnik dużej klasy. Zawalczą także dwie niepokonane Brazylijki, inny weteran Cage Warriors Emrah Sonmez czy nabity na bumach Ibo Aslan. 
Transmisja: od 01:00 na UFC Fight Pass

Piątek 19:00
FEN 48

Udany jest to rok dla organizacji FEN. Większa częstotliwość gal, mocniejsze transfery zagraniczne i dłuższe utrzymywanie wyróżniających się postaci procentują zainteresowaniem i ociepleniem się wizerunku. Main Event piątkowej gali to bardzo mocne starcie w dywizji półciężkiej. Pędzący wciąż za marzeniami o karierze zagranicznej Marcin Wójcik spróbuje się z poszukującym regularnych startów Adamem Wieczorkiem. Osobiście ostrzę sobie zęby na debiut Mohameda Zarey’a, który przejawia spory potencjał i weryfikacja z solidnym Wawrzyńcem Bartnikiem może nam nieco więcej powiedzieć o kurdyjskim Norwegu. 
Karta walk

Sobota 19:00
XTB KSW 85

W Nowym Sączu będziemy świadkami dwóch starć mistrzowskich. Dysponujący największym talentem w całej organizacji Salahdine Parnasse spróbuje powstrzymać zapędy młodego Roberta Ruchały, który robi furorę wśród fanów. Ibragim Chuzhigaev stanie w szranki z królem skończeń Bohdanem Gnidką. Będzie starcie młodych aspirujących piórkowych. Patryk Kaczmarczyk  spróbuje zrobić duży krok w kierunku mistrzowskiej rozgrywki walcząc z będącym po udanym debiucie 20-letnim Danielem Tarchilą. Dojdzie do kolejnej srogiej bójki z udziałem Rafała Kijańczuka, weryfikacji umiejętności Kamila Szkaradka na tle Surdyna czy przełomu w dywizji muszej kobiet. 
Karta walk

Noc z soboty na niedzielę 0:00
UFC 292

Jak na numerowaną galę najlepszej organizacji na świecie można mieć chyba lekki niedosyt. Zapowiadający nieuchronne przejście do dywizji piórkowej Aljamain Sterling zmierzy się z Seanem O’Malleyem o złoto kategorii do 135 funtów. Pierwszą rywalką Weilli Zhang po odzyskaniu trofeum będzie z kolei Amanda Lemos. Dobrze będzie znów zobaczyć dającego wiele radości kibicom Marlona Verę, sprawdzić Iana Garry’ego na tle nieprawdopodobnie zaprawionego w bojach na największej arenie świata Neila Magny’ego a nawet z lekkim sentymentem obejrzeć powrót po koszmarnej kontuzji w wykonaniu byłego championa Chrisa Weidmana. To jednak nie jest karta, która rozpala zmysły tak, jak powinna z racji na numerację.  
Karta walk