Rashad Evans vs. Anthony Smith potwierdzone na galę UFC 225

Kolejny pojedynek został ogłoszony przez organizację na czerwcową, numerowaną galę, która odbędzie się w Chicago. Weteran i był mistrz kategorii półciężkiej UFC, Rashad Evans (19-7-1) zmierzy się z Anthonym Smithem (28-13) w limicie do 93 kilogramów.

Obydwaj zawodnicy mają na koncie przygodę z występami w kategorii średniej. Zarówno jeden jak i drugi pan, zdecydowali się wrócić do występów w wadze półśredniej. Evans z powodu wypracowania marnego bilansu 0-2 po zejściu w dół, Smith z kolei ze względu na zbyt inwazyjne cięcia wagi do niższego limitu.

38 letni Suga przegrał 4 ostatnie pojedynki z rzędu, kolejno ulegając Ryanowi Baderowi, Gloverowi Teixeirze, Danielowi Kelly’emu i ostatnio Samowi Alveyowi. Nie wykluczone, że najbliższy pojedynek będzie jego walką o być, albo nie być w największej organizacji na świecie.

29 letni Lionheart został zastopowany z serii 3 wygranych z rzędu przez Thiago Santosa na gali UFC Fight Night 125. Amerykanin przed walką z Marretą wygrywał kolejno z Elvisem Mutapcicem, Andrew Sanchezem oraz Hectorem Lombardem. Wszystkie wspomniane pojedynki zakończyły się efektownymi nokautami.