Rashad Evans zostanie wprowadzony do UFC Hall of Fame [WIDEO]

Były mistrz kategorii półciężkiej – Rashad Suga Evans (19-8-1) zostanie wprowadzony do Hall of Fame (hali sław) organizacji UFC w czasie lipcowego, międzynarodowego tygodnia walk. 

Organizacja UFC ogłosiła, że w czasie międzynarodowego tygodnia walk, a konkretnie 5 lipca – do hali sław zostanie wprowadzony były mistrz kategorii półciężkiej – Rashad Evans.

Legendarny już Suga, karierę w MMA rozpoczął 15 lat temu. W 2005 roku, wziął udział w drugim sezonie The Ultimate Fightera, gdzie wygrał turniej kategorii ciężkiej. Evans, wszystkie turniejowe pojedynki zwyciężał decyzjami.

W 2008 roku, jako niepokonany zawodnik, otrzymał szansę walki o pas kategorii półciężkiej, z jej ówczesnym mistrzem – Forrestem Griffinem, na gali UFC 92. W połowie trzeciej rundy zwyciężył przez techniczny nokaut.

W maju 2009 roku, Rashad Evans stanął do pierwszej obrony swojego trofeum, jednak już w drugiej rundzie padł po ciosach Lyoto Machidy. Po porażce z Brazylijczykiem, kolejnymi czterema wygranymi walkami utorował sobie drogę do następnej szansy wywalczenia tytułu mistrzowskiego. Na gali UFC 145 stanął naprzeciwko byłego klubowego kolegi, Jona Jonesa, który wypunktował Evansa na dystansie pięciu rund. Porażka ta była początkiem końca, gdyż od starcia z BonesemRashad Evans wygrał tylko dwie potyczki i aż sześć przegrał.

Suga ostatni raz widziany był w akcji w czasie gali UFC 225, gdzie w ledwie 53 sekundy padł po kolanie Anthony’ego Smitha. Rashad Evans aż 11 razy walczył w main eventach gal dostępnych w usłudze pay-per-view.

źródło: twitter