Roberto Soldic dostał propozycję od UFC

źródło: materiały prasowe KSW

Ciekawą informację zdradził podczas rozmowy z InTheCage.pl David Zawada, który już w niedzielę zawalczy na gali UFC w Hamburgu. Jak się okazuje, amerykański gigant był zainteresowany zakontraktowaniem jednego z dwóch zawodników walczących aktualnie w KSW, a trenujących na co dzień w klubie UFD Gym. 

Na gali UFC Fight Night 134 w Hamburgu, Alan Jouban (16-6) miał zmierzyć się z Dannym Robertsem (15-3). Do walki jednak nie dojdzie, bo Amerykanin nabawił się kontuzji. W jego miejsce wskoczył David Zawada (16-3).

David w rozmowie przeprowadzonej w Hamburgu przez naszego redakcyjnego kolegę, Jacka Klubę przyznał, że UFC chciało zakontraktować jednego z dwóch zawodników z klubu UFD Gym.

Mój manager dostał telefon od managera z Ameryki, że odpadł Jobaun i że szukają zawodnika z Niemiec. No i właśnie zapytali nas, czy takiego mamy i ja się zgodziłem na to. A była propozycja: ja albo Roberto. No i chcieli mnie. Zawsze było moim marzeniem, walczyć dla UFC. Trochę się zastanawiałem, ale posłuchałem głosu serca, a ono powiedziało mi, żeby wybrać UFC.

Co ciekawe, Roberto Soldic (13-3) już drugi raz znalazł się na celowniku organizacji UFC. Poprzednio miało to miejsce jeszcze przed jego debiutem w organizacji KSW. Po udanym występie Roberto na Cage Warriors 87 zawodnik otrzymał kontroferty do tej, którą złożyło KSW: walki o pas CW oraz propozycję kontraktu z UFC.

Zobacz także: Nowy rywal Mańkowskiego, Roberto Soldić, odrzucił propozycję UFC, aby móc walczyć na KSW 41