Roberto Soldic rozpoczął już przygotowania do kolejnej obrony mistrzowskiego trofeum w wadze do 77 kilogramów. Jego konfrontacja z Patrikiem Kinclem uświetni KSW 63, aczkolwiek na ten moment nie jest jeszcze znana konkretna data, ani lokalizacja tego wydarzenia. 

Zobacz także: Roberto Soldic vs. Patrik Kincl o mistrzowski pas na KSW 63

Roberto Soldic (18-3) po raz ostatni bronił swojego mistrzowskiego pasa w maju 2019 roku. Stanął wówczas w szranki z Krystianem Kaszubowskim (9-2) i nie mając większych problemów, posłał go na matę już w pierwszej odsłonie. Od tego czasu wystąpił jeszcze dwukrotnie – zmierzył się kolejno z Michałem Pietrzakiem (10-4) oraz Michałem Materlą (29-8), w obu tych przypadkach ostatecznie odnosząc triumf.

W mediach społecznościowych Chorwata pojawiły się migawki z treningu, gdzie prezentuje to, jak na obecną chwilę radzi sobie na tarczach. Szybkość, dynamika, siła ciosu – to można dostrzeć na pierwszy rzut oka. Na Patrika Kincla (24-9) czeka niełatwe zadanie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Czas płynie nieubłagalnie, więc popularny „Robocop” musi już intensywnie myśleć o kolejnym wyzwaniu, w postaci Czecha. Nasz sąsiad zza południowej granicy dobrze wszedł do KSW, notując dotychczas w okrągłej klatce dwie wygrane przed czasem, czym utorował sobię drogę do starcia o najwyższe laury. Jak on sam zapatruje się na aktualnego czempiona? O tym możecie posłuchać w poniższym wywiadzie.

Źródło: Instagram/Roberto Soldic