Wygląda na to, że były podwójny czempion KSW – Roberto Soldic – jest już gotowy, by powrócić do klatki singapurskiego ONE Championship. Popularny „Robocop” zgłosił gotowość do walki na marzec.

Po bardzo długich negocjacjach – przynajmniej na razie – zakończyła się współpraca na linii Roberto Soldic (20-3) i KSW. Choć wielu kibiców życzyło sobie, by reprezentujący barwy Chorwacji zawodnik dołączył do UFC, on zdecydował się na zupełnie inny ruch. „Robocop” chciał spróbować swoich sił na azjatyckim rynku, wiążąc się z ONE Championship. 

Jego dotychczasowa kariera nie układa się tam natomiast tak, jakby sobie tego życzył. Debiut został uznany za nieodbyty po nieintencjonalnym faulu jego rywala Murada Ramazanova (11-0), którego dopuścił się już w inauguracyjnej rundzie. Później wrócił jeszcze do klatki na starcie z Zebaztianem Kadestamem (15-7), jednakże został rozbity w pierwszej minucie drugiej rundy. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Ostatni pojedynek z udziałem Soldicia rozegrał się w maju minionego roku i wygląda na to, że jest on już głodny walki. Za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych zgłosił gotowość do występu na marcowym wydarzeniu. ONE 166, o którym wspomina, rozegra się w Katarze.

„Będę gotowy na marzec w Katarze. Co o tym myślicie ONE, Chatri Sityodtong?”

Zobacz także: Piotr Niedzielski nowym zawodnikiem CAVEMMA!

Rozgrywane w Lusail Sports Arena wydarzenie zwieńczy rewanżowa mistrzowska potyczka pomiędzy Anatolym Malykhinem (13-0) oraz Reinierem de Ridderem (16-1).

Źródło: X/Roberto Soldic, fot. onefc.com