Stipe Miocic wzywa zawodników MMA do wywierania większego wpływu na społeczeństwo

108
Źródło: USA Today Sports

Mistrz UFC w wadze ciężkiej, Stipe Miocic nawołuje zawodników MMA do wywarcia większego wpływu na społeczeństwo podczas panującej pandemii koronawirusa.

Poza tym, że Stipe Miocic jest jednym z najlepszych zawodników wagi ciężkiej w historii, pracuje również jako strażak w Valley View. Jako jeden z niewielu mistrzów UFC poza treningami poświęca się również pracy i planuje ją wykonywać niezależnie od tego, jak będzie przebiegać jego kariera w MMA. Podczas pandemii koronawirusa praca ratowników medycznych, strażaków i policjantów jest niezwykle ważna. Za pomocą mediów społecznościowych, Miocic poinformował jak ważne jest dla niego wykonywanie swojego zawodu w czasach, gdy społeczeństwo musi walczyć z panującym wirusem.

Chcę pomóc tym, którzy są najbardziej potrzebujący. Mam nadzieję, że wkrótce wszyscy wrócimy do normalności, ale na razie musimy wywrzeć wpływ na społeczeństwo.

powiedział Stipe.

Miocic jest aktualnie przymierzany do stoczenia trzeciej walki z Danielem Cormierem, który wygrał pierwszy pojedynek. W rewanżu górą był panujący mistrz wygrywając z reprezentantem American Kickboxing Academy przez TKO w czwartej rundzie. Jednak do czasu, gdy wszystko wróci do normy i będzie można zorganizować ich trzeci pojedynek, Miocic nadal będzie wspierać społeczeństwo w walce z panującym koronawirusem.

autor: Kamil Pawłowski

źródło: bjpenn.com