Gala UFC 284 w ciągu tygodnia straciła kolejny topowy pojedynek. Po wypadnięciu starcia Whittaker vs. Costa – przyszedł czas na usunięcie z karty starcia Kaia Kara-France’a z Alexem Perezem.

Gala UFC 284, która ma się odbyć 11 lutego straciła kolejny interesujący pojedynek pomiędzy dwoma topowymi zawodnikami. Tym razem, z karty usunięto starcie Kaia Kara-France’a z Alexem Perezem. O wycofaniu się z walki poinformował Nowozelandczyk za pomocą swojego Instagrama.

„Niestety, z powodu kontuzji, musiałem wycofać się z nadchodzącej walki w Perth. Jestem zawiedziony, że nie będę w stanie zawalczyć w Australii. Do wszystkich, którzy mnie wspierają, przepraszam. To frustrujące, ale wiem, że podejmuję właściwą decyzję. Mam nadzieję, że zrobimy tę walkę z Alexem Perezem w następnym roku. Radujcie się świętami i bądźcie bezpieczni. Do zobaczenia w oktagonie w 2023. Mnóstwo miłości do wszystkich.”

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Kara-France ostatni raz widziany był w akcji pod koniec lipca, gdy w rewanżu z Brandonem Moreno próbował wywalczyć tymczasowy pas mistrzowski kategorii muszej. Walkę jednak przegrał przez uderzenia w trzeciej rundzie. Starcie to przerwało jego serię trzech wygranych.

Perez natomiast znajduje się na sporym zakręcie swojej kariery. Po wielu odwołanych walkach, finalnie powrócił po prawie dwurocznej przerwie, by szybko przegrać w słabym stylu z Alexandre Pantoją w 1. rundzie. Wcześniej, także w pierwszej odsłonie walki, przegrywał w walce mistrzowskiej wziętej na zastępstwo za Cody’ego Garbrandta – z Deivesonem Figueiredo.

Zobacz także: Whittaker vs. Costa wypada z karty UFC 284. Były mistrz komentuje

Materiał powstał we współpracy z partnerem