American dream? Ta informacja jest enigmatyczna, ale zarazem ekscytująca dla fanów MMA. Wygląda na to, że możemy spodziewać się KSW poza Europą!

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Artur Szpilka (3-0) jest jedną z największych gwiazd KSW i ma bardzo dobre stosunki z szefami federacji. Warto potraktować jego słowa na poważnie i pomarzyć o scenariuszu gali w USA. Nie wygląda to wcale na coś nieosiągalnego, bowiem w Chicago żyje największa Polonia licząca około pół miliona osób. W całych Stanach jest to blisko 10 milionów Polaków. W KSW próżno szukać amerykanów, choć wyjątek stanowią Todd Duffee (9-4) oraz Kendall Grove (24-19).

Słowa Szpilki dają nadzieję na zrealizowanie takiej wizji, bowiem pytany o występy w największej organizacji w Europie przerwał rozmowę prowadzącemu kanał Za Ciosem i odparł z uśmiechem.

I niedługo na świecie, zobaczycie. Martin i Maciek robią naprawdę świetną robotę, nie chcę jeszcze zdradzać w kuluarach, ale szykuje się ekspansja poza Europę. Także bardzo się z tego cieszę, ponieważ uważam, że tylko tędy droga, a KSW ma dzisiaj taką markę, że śmiało może właśnie to zrobić.

– wyznał.

Będą te wymarzone Stany Zjednoczone?

– zapytał redaktor.

To się okaże…

– z uśmiechem odpowiedział Artur.

Zobacz także: Khalidov, Głowacki, Szpilka; Zobacz najlepsze nokauty KSW w 2023 roku [WIDEO]

Ekspansja KSW na Europę nieco przystopowała w związku z pandemią oraz transferami. W ostatnich 4 latach były to tylko 2 wydarzenia poza Polską i oba w Czechach. Zaplanowany jest już powrót do Liberca w lutym oraz bardzo ciekawie zapowiadający się event w Paryżu w kwietniu.

Źródło: YouTube/Za Ciosem, fot: Twitter/Artur Szpilka