Do prawdziwej sensacji doszło podczas weekendowej gali UFC 293. Skreślany przez wielu Sean Strickland zdetronizował Israela Adesanyę. O przyszłości obu zawodników wypowiedział się już prezes globalnego potentata Dana White, rozważając opcję natychmiastowego rewanżu. 

Za nami UFC 293, do którego doszło w Sydney. W walce wieczoru miejsce miała potyczka na szczycie kategorii średniej, pomiędzy Israelem Adesanyą oraz Seanem Stricklandem. Nigeryjczyk podchodził do tego pojedynku w roli sporego faworyta, jednakże ostatecznie nie był w stanie wystarczająco mocno postawić się oponentowi, zostając wypunktowanym na pełnym, pięciorundowym dystansie.

Zobacz także: UFC 293: Sensacja! Strickland nowym mistrzem po wypunktowaniu Adesanyi!

Jaka przyszłość czeka więc obu fighterów? O to postanowiono zapytać Danę White’a podczas konferencji prasowej tuż po gali.

Myślę, że zdecydowanie warto doprowadzić do rewanżu. Ten wydaje się być interesujący. Jest jeszcze jedna sprawa. Jeśli myślisz ciągle o walce z [Alexem] Pereirą, która była czymś wielkim, możesz nieco zlekceważyć [Seana] Stricklanda. Nie wiem, nie mam pojęcia, co się stało. Nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale Israel [Adesanya] zna, więc nie mogę się doczekać, żeby jej wysłuchać. 

przyznał.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Dla Adesanyi była to już druga przegrana w trzech ostatnich starciach, co jest dość zaskakujące, patrząc chociażby na to, jak długo pozostawał niepokonany w formule MMA.

Źródło: YouTube/UFC – Ultimate Fighting Championship, fot. Amy Kaplan/Icon Sportswire/Getty Images, Zuffa LLC