Po prawie czteroletniej przerwie od startów, Tatiana Suarez udanie powróciła do rywalizacji w MMA, broniąc także swojego nieskażonego porażką bilansu, w zeszłą sobotę poddając gilotyną Montanę De La Rosę. Teraz, Suarez ma na oku zestawienie z byłą mistrzynią wagi słomkowej UFC.

Po trzech latach i ośmiu miesiącach przerwy okupionej kontuzjami i problemami zdrowotnymi – Tatiana Suarez udanie powróciła do akcji, podczas gali UFC Vegas 70 poddając w drugiej rundzie gilotyną Montanę De La Rosę.

Okazuje się, że zawodniczka ma już na oku konkretną rywalkę. Jest to Rose Namajunas, która dwukrotnie zdobywała tytuł mistrzyni wagi słomkowej.

Nie boję się walczyć z najlepszymi zawodniczkami, dlatego, że to oznacza, że to ja jestem najlepsza, więc chciałabym zawalczyć z kimś takim jak Rose. Jest wspaniałą stójkowiczką, jest wspaniałą zawodniczką MMA. Tak, jak i ja – przeszła wiele w życiu i dlatego szanuję ją jako człowieka. 

Namajunas dwukrotnie pokonywała aktualną mistrzynię, Weili Zhang. Niespodziewanie jednak, tytuł mistrzowski straciła po niebywale kiepskiej walce z Carlą Esparzą, z którą swego czasu, Suarez uporała się z dziecinną łatwością, deklasując przeciwniczkę. Czy Tatiana byłaby chętna na rewanż z Esparzą?

Nie sądzę, że ktokolwiek chce oglądać moją walkę z Carlą jeszcze raz. Bądźmy realistami, zostałabym oskarżona o znęcanie się nad nią ponownie. Nie, nie zrobimy tego. Nie mówię, że się nie rozwinęła od momentu naszej pierwszej walki, ale zapewne ją widzieliście. Nie uważam nawet, że czymkolwiek by się różniła. Więc po prostu tego nie róbmy.

Aktualnie nie wiadomo, kiedy i z kim Suarez stoczy kolejny pojedynek w oktagonie organizacji UFC. Dana White był jednak zachwycony jej dyspozycją, dlatego niewykluczone, że dostanie wysoko notowaną w rankingu przeciwniczkę.

Zobacz takżeUFC Vegas 70: Tatiana Suarez powraca w wielkim stylu! Montana De La Rosa odklepała gilotynę [WIDEO]

źródło: mmafighting.com