Niepokonana zawodniczka UFC – Tatiana Suarez jest otwarta na pojedynek z mistrzynią kategorii muszej, Valentiną Shevchenko po obejrzeniu walki z Jessicą Andrade.

Niewidziana w akcji od czerwca 2019 roku – Tatiana Suarez to wprawdzie zawodniczka kategorii słomkowej, jednak jak zapewnia, w przyszłości z pewnością przenosiny do kategorii muszej będą nieuniknione. Tam od lat natomiast rządzi Valentina Shevchenko, która po raz kolejny dała dominujący występ, sprawiając, że pretendentka znaleziona na siłę nie miała żadnych argumentów w klatce. Tym razem, ofiarą zawodniczki z Kirgistanu padła Jessica Andrade, którą mistrzyni zdominowała głównie w płaszczyźnie zapaśniczej. Obejrzawszy ów starcie, Suarez wyraziła chęć przetestowania grapplingu Shevchenko.

Myślę, że mój grappling, ogólnie rzecz biorąc, jest lepszy niż Jessici. Ponieważ wszyscy myśleli, że Jessica będzie tam miała przewagę, ja się z tym nie zgadzałam. Myślę po prostu, że Jessica jest silna. Nie sądzę, że Jessica technicznie jest najlepszą grapplerką w kategorii muszej. Nigdy bym tego nie powiedziała. Po prostu myślę, że jest bardzo mocna i silna i naprawdę wierzę w to, że mój grappling jest znacznie wyżej od jej jeśli chodzi o technikę. Więc jeśli ja walczyłabym z Valentiną, nie sądzę, że byłaby w stanie narzucić tę samą grę, co w walce z Andrade. 

Nie od dziś wiadomo, że Suarez słynie przede wszystkim z mocnych zapasów. Jej stójka jednak pozostawia wiele do życzenia, dlatego w tej płaszczyźnie, wszechstronna mistrzyni nie powinna mieć żadnych problemów z potencjalną pretendentką w osobie Tatiany.

Jestem otwarta na pojedynek z nią i jej chęci na pójście ze mną do parteru, bo jestem także dobrą grapplerką defensywną. Ma bardzo dobrą kontrolę blokującą ciała rywalek, ja tak samo. Szczerze, uważam, że byłaby to bardzo dobra walka, jeśli mogłybyśmy się zmierzyć w grapplingu. Naprawdę czuję, że moja technika jest dość dobra, trenuję zapasy przez całe swoje życie, więc nie boję się z nikim walczyć w tej płaszczyźnie. 

Aktualnie nie wiadomo czy i kiedy Tatiana Suarez powróci do oktagonu. Nawet jeśli zdecydowałaby się ponownie pojawić w klatce, raczej wątpliwym faktem jest otrzymanie walki mistrzowskiej po dwóch latach nieobecności w dodatku w wyższej dywizji wagowej…

Zobacz także: Randa Markos podaje w wątpliwość zachowanie rywalki po nielegalnym ciosie

źr: bjpenn.com