Tatiana Suarez vs. Nina Ansaroff i Katlyn Chookagian vs. Joanne Calderwood na UFC 238

15
źródło: USA Today Sports

Wszystko wskazuje na to, że karta walk gali UFC 238 wzbogaciła się o dwie kluczowe walki pań. Tatiana Suarez zmierzy się z Niną Ansaroff, a Katlyn Chookagian z Joanne Calderwood.

Suarez jest wschodzącą gwiazdą kategorii słomkowej. Nie dość, że jest niepokonana, to absolutnie dominuje swoje rywalki przez solidną bazę zapaśniczą. Podczas UFC 228 jej łupem padła Carla Esparza.

„The Strina” ma passę czterech zwycięstw z rzędu. Na swoim koncie ma wygrane z m. in. Angelą Hill, Randą Markos czy ostatnio z Claudią Gadelhą. Zajmuje trzecie miejsce w rankingu dywizji do 115 funtów.

„Blonde Fighter” podejdzie do najbliższego pojedynku po przegranej z Jessicą Eye. Preferuje boje na pełnym dystansie. W UFC pokonywała Lauren Murphy, Irene Aldanę, Marę Romero Borellę i Alexis Davis.

„JoJo” dała się poznać polskim fanom MMA pokonując Ariane Lipski po jednostronnej walce. Pod sztandarem amerykańskiego giganta rywalizuje od 2014 roku. W rankingu wagi muszej okupuje 7 miejsce. Miała okazję mierzyć aktualną pretendentką do pasa kategorii słomkowej – Jessicą Andrade.

Gala UFC 238 odbędzie się 8 czerwca w Chicago.

źródło: Chicago Tribune