8 lat temu w swojej trzeciej walce pod sztandarem UFC przegrał decyzją sędziów z Leonem Edwardsem –  aktualnym mistrzem dywizji półśredniej tej organizacji. Mowa o Pawle Pawlaku, dla którego ta walka była ostatnią dla światowego giganta. Aktualnie dzierży on pas kategorii średniej KSW.

W gościnnej rozmowie dla naszej redakcji trener Dawid Pepłowski, który jest odpowiedzialny za przygotowanie Pawła Pawlaka (22-4-1), zdradził kilka ciekawostek na temat swojego podopiecznego. Możemy dowiedzieć się o planach na „Plastinho”, ale również cofamy się w do czasów UFC.

Ja uważam, że Paweł, jak wtedy był w UFC i by trafił na mnie, wygrałby z GSP!

ocenił krótko.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Opowiedział, jak wyboista była droga, aby osiągnąć mistrzostwo KSW.

On jest trochę niedoceniany, jaką drogę przeszedł… Jest od bardzo dawna. Zobaczcie na Tapology, gdzie on się bił. (…) To są czasy takiego oldschoolowego MMA. Zobaczcie, poprzez wypadnięcie z UFC, odbudowanie przez mniejszą organizację, gdzie też nie miał łatwych walk, przez to wszystko do mistrzostwa KSW.

podsumował.

Na temat przyszłości i ambicji Pawlaka nie krył dużego entuzjazmu.

On chciałby wyzwania sportowe, pod kątem… Bo wiadomo, że można pod kątem poziomu sportowego znaleźć hipotetycznie dla Pawła mocniejszego zawodnika niż Michał Materla, sportowo młodszego, ale Paweł zawsze mówił, on zawsze się chciał zmierzyć z takim zawodnikiem. Powybijał tych młodszych, z Breesem wygrał. (…) Jeżeli ma zostać legendą KSW, bo raczej jego droga na tym KSW się skończy w jakiś tam sposób, tak nam się wydaje, chociaż nie wiem, co przyniesie życie.(…) Jak można się stać legendą? Trzeba wygrywać z legendami. Jego marzeniem jest zawalczyć z Michałem Materlą i Mamedem Khalidovem.

Trener Pepłowski zdradził, że Pawlaka zobaczymy w klatce jeszcze w tym roku. Wszystko wskazuje na galę w Gliwicach i starcie z Michałem Materlą (33-9), jednak są to tylko spekulacje. Zapraszamy do odsłuchania pełnej rozmowy, gdzie m.in. bardzo dokładnej analizie poddany został pojedynek Adrian Bartosiński (14-0) – Salahdine Parnasse (18-1). Ponadto, szkoleniowiec podzielił się nowymi faktami w sprawie tej walki i wskazał, ile „Bartos” wniesie kilogramów do okrągłej klatki KSW.

Zobacz także: „Grzebyk? Krok w tył totalnie” – Trener „Bartosa” o kolejnej walce

Autor: Kuba Kazuła

fot. Grafika: InTheCagePL | Jeff Bottari/Zuffa LLC, Materiały prasowe KSW, Materiały własne