Turniej wagi średniej KSW wyłoni pretendenta do walki o pas z Mamedem Khalidovem

źródło: materiały prasowe KSW

Wielu fanów chciało zobaczyć turniej wagi ciężkiej w organizacji KSW, tymczasem właściciele zaskoczyli wszystkich informując, iż taki właśnie turniej, ale w wadze do 84 kg, odbędzie się na dwóch galach i wyłoni pretendenta do walki o pas z mistrzem, Mamedem Khalidovem.

Maciej Kawulski poinformował o tych planach podczas wtorkowego programu Puncher Extra Time.

Istotne jest to, że o tym, kto będzie nowym pretendentem do pasa kategorii średniej, zadecyduje mini turniej, który rozpocznie się 6 października na KSW 45 w Londynie.

zdradził Kawulski i objaśnił:

Kategoria średnia jest wielkim znakiem zapytania. Nowy pretendent zostanie wyłoniony podczas turnieju, który rozegra się na dwóch galach KSW. Na pewno cały skład tego turnieju, wszystkie cztery osoby pojawią się na gali w Londynie. Dziś znamy dwa nazwiska – Janikowski i Askham. Skoro wiemy, że nie będą walczyć ze sobą, to łatwo się domyślić, że pojawią się dwa nowe nazwiska. Ta kategoria jest bardzo dobrze obsadzona właściwie od początków federacji KSW.

zakończył.

Zobacz także: KSW 45: Damian Janikowski, Scott Askham, Popek i Akop Szostak zawalczą w Londynie

 

źródło: Polsat Sport

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMarcin Tybura przed walką ze Struve: ,,Ciężko znaleźć sparingpartnera, który mierzy 213 cm”
Następny artykułRoberto Soldic i Dricus du Plessis na kursie kolizyjnym
Zakochana w MMA od chwili, gdy na gali KSW 13 w 2010 r. zobaczyła Krzyśka Kułaka wjeżdżającego do Spodka wozem opancerzonym, tuż przed walką z Vitorem Nobregą. Zaskakująco szybko połapała się, że KSW to nie nazwa sportu. Każda gala MMA to dla niej święto. Podczas pojedynków swoich ulubieńców zdziera gardło na doping, a w przerwach krytycznym okiem przygląda się organizacji gali i strojom publiczności (jak każda „baba”). W zawodnikach ceni nie tylko umiejętności, ale też pierwiastek szaleństwa. Uwielbia Conora McGregora, Mirko Cro Copa oraz Daniela Omielańczuka i Janka Błachowicza. Nie wyobraża sobie MMA bez komentarzy Jurasa i jest przeszczęśliwa od czasu, gdy gale UFC emitowane są na antenie Polsatu Sport.