Twój tata odszedł z sercem pełnym dumy – Justin Gaethje wspiera Khabiba Nurmagomedova po stracie ojca

282
źródło: RT Sports

Jak już was informowaliśmy dziś świat sportów walki doznał dotkliwej straty, ponieważ zmarł Abdulmanap Nurmagomedov. Jest to niewątpliwie ciężki czas dla jego syna i aktualnego mistrza UFC w wadze lekkiej Khabiba Nurmagomedova (28-0).

Na Twitterze Justin Gaethje (22-2) oddał szacunek zmarłem oraz dodał otuchy Khabibowi w tym trudnym dla niego czasie. Panowie prawdopodobnie zmierzą się ze sobą na jednej z wrześniowych gal UFC.

„Jest to bardzo przygnębiające usłyszeć wiadomość o legendzie Abdulmanapie Nurmagomedovie. Khabib, jest mi bardzo przykro. Twój tata odszedł z sercem pełnym dumy wiedząc, że będziesz wspierał jego dziedzictwo.”

Abdulmanap Nurmagomedov miał 57 lat. Był on również trenerem swojego syna oraz postacią niezwykle uwielbianą w świecie sportów walki. Pełnił on istotną rolę w życiu Khabiba, oraz miał bardzo duży wpływ na jego karierę.

Justin Gaethje należy do najbardziej widowiskowych zawodników walczących w UFC. W swojej bogatej karierze stoczył wiele świetnych i emocjonujących pojedynków. Zdecydowaną większość swoich wygranych walk wygrywał przed czasem co pokazuje, że nie lubi zostawiać decyzji w rękach sędziów. W ostatnim boju po fenomenalnej batalii pokonał przez TKO Tonny’ego Fergusona (25-4).

Khabib Nurmagomedov swój tytuł mistrzowski zdobył na UFC 229, gdzie wypunktował Ala Iaquintę (14-6-1). Obecnie jest on zawodnikiem niepokonanym. W poprzednim boju na UFC 242 poddał w 3 rundzie Dustina Poiriera (26-6).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Zobacz także: Zmarł ojciec Khabiba, Abdulmanap Nurmagomedov


źródło: Twitter, Justin Gaethje