Piąty odcinek to zakończenie pierwszego etapu programu. Ostatnia walka eliminacyjna wyłoniła ostatniego półfinalistę.

Pierwszym zadaniem zawodników był skrócny kurs tańca pod okiem Tomasza Barańskiego. Po przyspieszonym szkoleniu z zawodowymi tancerkami przyszedł czas na taniec w… klatce. Nagrodą była opcja zmiany „narzuconego” rywala w odcinku półfinałowym. Najlepiej oceniony został, i tym samym nagrodę zgarnął Karol Wesling. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.

Trening poprowadził Łukasz Zaborowski, a Marcina Wrzoska zastąpiła Sylwia Szostak. Panowie tym razem zmierzyli się z fitnessem. Karol i Michał nie brali udziału ze względu na ryzyko kontuzji.

Walka zaczęła się od stójkowych wymian. Sobiech trafił front kickiem, następnie szukał okazji wysokim kopnięciem i latającym kolanem. Michał ruszył do przodu i ponownie zakończył latającym kolanem. Starcie przeniosło się do parteru, co zainicjował Sobiech, który za chwilę zdobył dosiad. Stracił pozycję i znalazł się na plecach. Pod koniec rundy walka trafiła do stójki i tam się zakończyła pierwsza odsłona walki.

W drugiej rundzie Panowie szukali mocnych ciosów w stójce. Po niecałej minucie walka ponownie trafiła do parteru, i ponownie Sobiech wywalczył dosiad. Wesling starał się uciec, ale znów oddał dosiad, a następnie plecy. Sobiech próbował duszenia zza pleców, ale po nie udanej próbie ponownie wszedł do dosiadu. Jednogłośną decyzją sędziów wygrał Michał Sobiech.

Po walce okazało się, że ręka Karola jest złamana. Do urazu doszło prawdopodobnie w pierwszej rundzie.

Pierwsze swoje walki w etapie eliminacyjnym wygrali: Marcin Krakowiak, Tomasz Romanowski, Adrian Bartosiński, Piotr Walawski i Michał Sobiech/Karol Wesling. Z Tylko Jeden odpadli: Paweł Kiełek, Mariusz Radziszewski, Kamil Dołgowski, Bartek Gładkowicz i Michał Sobiech/Karol Wesling.