Anthony Pettis ponownie zwyciężył z „Kowbojem”, jednogłośnie wypunktowując rywala.

Runda 1:

Anthony Pettis rozpoczął od niemrawego niskiego kopnięcia. Don Cerrone próbował szarży, ale odpuścił. Dwa mocne ciosy na korpus w wykonaniu „Kowboja”. Frontalne kopnięcie Cerrone. Próba kontry w wykonaniu Pettisa. Donald poszukał sprowadzenia, jednak były mistrz dywizji lekkiej sprytnie odskoczył. Dwa mocne proste Anthony’ego, kopnięcie „Kowboja” i dobry prawy na korpus Pettisa. Kopnięcie Pettisa, przechwycenie klamry w wykonaniu Donalda, były mistrz jednak szybko się oswobodził z uchwytu. Nieroztropne kopnięcie Pettisa, przechwycone przez Donalda, co doprowadziło do sprowadzenia! Cerrone w krucyfiksie! Ruchliwy Pettis wykręcił się jednak z niedogodnej pozycji, „Kowboj” wstał do stójki, rywal jednak leżał i zapraszał go do parteru, choć po chwili wstał, gdzie zainkasował kilka mocnych ciosów od rywala. Obrotówka poza celem w wykonaniu Anthony’ego. Szarża Cerrone, kontra na odejściu centralnie w szczękę w wykonaniu Pettisa. Koniec pierwszej rundy.

Runda 2:

Pettis zaczął od prawego, w odpowiedzi dwa ciosy Dona. Po wysokim kopnięciu, lewy w wykonaniu byłego mistrza WEC i UFC. Wymiana na kopnięcia wyprowadzone w tym samym czasie. Cerrone skrócił dystans, jednak Pettis dobrze skontrował. Sporo ciosów dochodziło do szczęki Dona. Próba bocznego kopnięcia kierowanego w głowę po stronie „Kowboja”. Obrotowy backfist młodszego z rywali, jednak zaprawiony w bojach, „stary wilk” w tempo się cofnął i uniknął ciosu. Niskie kopnięcia Pettisa, nawet kierowane niekiedy w kolano rywala. Wysokie kopnięcie 33-latka. Zwarcie, wymiany. Mocny middlekick po stronie „Kowboja”, po chwili Pettis odpłacił się tym samym. Dobre haczenie po stronie Cerrone, w konsekwencji, Pettis znalazł się w parterze – jednak blisko siatki, co pomogło mu powrócić do stójki. Kolano, wysokie kopnięcie na rozerwanie klinczu w wykonaniu Donalda. Obrotówka na korpus młodszego zawodnika, złapanie nogi jednak szybka rezygnacja z tego pomysłu.

Runda 3:

Wysokie kopnięcie doświadczonego „Kowboja” na początku trzeciej rundy. Donald z mocną szarżą, jednak szybko jego zapędy ofensywne zostały ostudzone soczystą kontrą w wykonaniu Pettisa. Cerrone dał się wciągnąć w wymiany zainicjowane przez Pettisa. Klincz złapany przez Dona, rozerwany wysokim kopnięciem. Ponowna próba sprowadzenia w wykonaniu „Kowboja”, jednak nieudana. Pettis wsadził palec w oko rywalowi, jednak nic nie zrobił sobie z sygnalizowania przeciwnika i ruszył z mocnymi ciosami, kombinacjami zakończonymi wysokim kopnięciem. Ostre wymiany po obu stronach! Wysokie kopnięcie Cerrone! Obaj zdawali się być podłączeni przez krótki czas. Próba sprowadzenia, wysokie kopnięcie Dona, jednak obie nieudane. Na koniec walki niebywałe wymiany!

Sędziowie jednogłośnie wypunktowali walkę w stosunku 3x 29-28 dla Anthony’ego Pettisa. Czy aby jednak sprawiedliwie? Zobaczcie statystyki ciosów z walki oraz karty punktowe:

Zapraszamy do śledzenia naszej transmisji live na YouTubie z komentarzem do gali!