UFC 257: Joanne Calderwood jednogłośnie wygrywa z Jessicą Eye

63

Joanne Calderwood jednogłośnie pokonała Jessicę Eye po walce pełnej zwrotów akcji.

Runda 1:

Obie zawodniczki od początku mocno ruszyły, zapięty tajski klincz, ciosy podbródkowe i łokcie z obu stron. Jessica Eye wciskała Joanne Calderwood na siatkę, próbując dojścia do nogi na wysoko. Szkotka próbowała odpowiadać kolanem. Złapany klincz przez Calderwood, kolano na tułów przeciwniczki. Dobra kontrola głową w wykonaniu Amerykanki. „JoJo” zbierała sporo ciosów po zrywaniu tajskiej klamry, Jessica ponownie spróbowała zepchnięcia oponentki na siatkę. Kolano i dwa celne ciosy po stronie Eye. Tajski klincz, próba podcięcia przez Joanne, kolana w jej wykonaniu. Po raz kolejny złapana tajska klamra. Calderwood dociśnięta do siatki, Jessica ominęła przedramię Calderwood. Świetne wyjście Szkotki spod siatki, dobra obrona przed obaleniem. Wymiany ciosów, celniejsza Joanne. Szkotka ruszyła po sprowadzenie, trafiła w gilotynę, jednak szybko z niej wyszła. Na koniec rundy obie ruszyły ciosami prostymi. Jab na tułów po stronie Amerykanki.

Runda 2:

Wymiana w klinczu od początku po raz kolejny. Frontalne kopnięcie Calderwood, sporo celnych uderzeń w wykonaniu Eye. Frontal na korpus w wykonaniu Joanne. Udane sprowadzenie w wykonaniu Szkotki, choć od razu wstała. Walka ponownie trafiła do klinczu. Trzy dobre kolana zawodniczki ze Szkocji. Lewy i prawy, jab na tułów Amerykanki. Lewy prosty Szkotki. Po raz kolejny złapany klincz, kolano na korpus, middlekick „JoJo”. Calderwood dystansowała rywalkę prostymi i frontalnymi kopnięciami prostymi na korpus. Obie zawodniczki wdały się w wymiany na środku oktagonu. Celniejsza Joanne, natomiast mocniejsze ciosy w wykonaniu Eye. Klincz, łokcie kontra pięści. Jab na tułów Eye. Udane sprowadzenie w wykonaniu Amerykanki na zakończenie rundy.

Runda 3:

Jessica zepchnęła od razu rywalkę na siatkę, szukając sprowadzenia. Stale dociskana do siatki Szkotka, zawodniczka z USA próbowała dobrać się do bioder rywalki. Jessica z próbą podcinania nóg i kilkoma krótkimi ciosami oraz kolanami. Sędzia wznowił walkę na środku oktagonu, ze względu na pasywność. Wymiana ciosami na środku klatki. Eye poszła bez przygotowania po obalenie, na rozerwanie odpowiedziała kolanem. Wysokie kopnięcie Szkotki, głębokie wejście w nogi na nisko ze strony Jessici Eye, na rozerwanie świetny podbródkowy od rywalki. Dobre rozerwanie middlekickiem kolejnego uchwytu po stronie Joanne, obrotowy backfist, zapięta klamra ponownie, podbródkowe Calderwood, wymiana na ciosy w tajskim klinczu i kolana.

Sędziowie jednogłośnie wskazali Joanne Calderwood jako zwyciężczynię, punktując na jej korzyść: 2x 30-27, 29-28.