Jamahal Hill został nowym mistrzem kategorii półciężkiej po pokonaniu niesamowicie twardego i walecznego Glovera Teixeiry.

Runda 1:

Markowanie sprowadzenia przez Glovera Teixeirę od początku walki. Kilka ciosów wyprowadzonych przez Jamahala Hilla, lecz przyjętych na gardę przez Brazylijczyka. Były mistrz UFC szukał sprowadzenia, lecz nieskutecznie. Amerykanin potraktował głowę rywala kilkoma kolanami. Teixeira ponownie ruszył po sprowadzenie, na co rywal próbował w tempo wyprowadzić kolano na głowę. Niskie kopnięcie Amerykanina. Po raz kolejny, Teixeira został złapany na akcję kolanem, które w kontrze na obalenie miał przygotowane Hill. Wybranie jednej nogi przez Glovera, lecz nie był w stanie nic z tym zrobić. Kopnięcia Hilla. Mocny middlekick w wykonaniu pretendenta z USA. Lewy prosty Teixeiry. Kombinacja i cios podbródkowy Hilla. Trzy mocne ciosy po stronie Jamahala. Prawy sierpowy Glovera. Kolano na korpus i middlekick w wykonaniu Hilla. Szukanie dojścia do klinczu po stronie Teixeiry. Lewy i prawy w wykonaniu Brazylijczyka. Zamachowe sierpowe w wykonaniu Glovera. Hill wyłącznie się uśmiechnął, choć widać, że nieco poczuł ciosy rywala. Nieintencjonalny palec doszedł do oka Amerykanina. Po krótkiej chwili, walka została wznowiona. Teixeira ponownie nurkował po nogi przeciwnika, nadal jednak nie był w stanie obalić swojego oponenta. Dobre kopnięcie na łydkę po stronie Teixeiry. Trzy ciosy Hilla doszły do głowy byłego mistrza UFC. Długi jab na korpus w wykonaniu zawodnika z Brazylii. Lowkick Amerykanina. Obszerne overhandy Jamahala.

Runda 2:

Teixeira próbował zepchnąć rywala na siatkę, ten jednak sprawnie orbitował. Niskie kopnięcie Brazylijczyka. Lowkicki także po stronie Amerykanina. Tym razem to zawodnik z USA wsadził palec w oko rywala. Lowkick Teixeiry pow wznowieniu walki. Wymiana na wysokie kopnięcia. Po jednym z ciosów, Glover mocno się zachwiał! Brazylijczyk zamknięty na siatce, był ostrzeliwany przez przeciwnika mocnymi uderzeniami! Prawy overhand, lewy sierpowy w wykonaniu Teixeiry doszły do głowy Amerykanina! Teixeira zaczął coraz częściej dochodzić do głosu w stójce! Wysokie kopnięcie, middlekick w wykonaniu Amerykanina. Wybranie nogi i udane sprowadzenie po stronie Brazylijczyka! Hill próbował za wykorzystaniem siatki uciec z niedogodnej pozycji. Ruchliwy Amerykanin oddał plecy, jednak zdołał powrócić do półgardy. Teixeira szukał dojścia do trójkątnego duszenia rękoma. Hill zdołał wywinąć się z parteru. Mocne rozcięcie pod okiem po jednym z ciosów Teixeiry zaczęło mu doskwierać. Wysokie kopnięcie zawodnika z USA. Prawy Hilla. Lewy sierp Teixeiry. Ponowne szukanie sprowadzenia w wykonaniu Glovera. Wysokie kopnięcie pretendenta z USA. Lewe proste zawodnika z Brazylii. Lewe proste i prawy Jamahala.

Runda 3:

Prawy prosty Hilla. Zejście po nogi w wykonaniu Glovera, szeroko rozstawione nogi Amerykanina, który bez problemu wybronił próbę. Glover zamknięty na siatce. Jaby zawodnika o pseudonimie „Sweet Dreams”. Lewy zawodnika z Brazylii. Wysokie kopnięcie Hilla mocno podłączyło Teixeirę! Brazylijczyk padł na deski, Hill ruszył z dobiciem! Ciosy podbródkowe, mocno rozbity Teixeira. Hill coraz brutalniej pastwił się nad krwawiącym Teixeirą. Pojedynek powrócił jednak do stójki. Teixeira szukał wejścia po nogi. Nieskutecznie. Middlekick Hilla. Prawy prosty Hilla. Lewy prosty Amerykanina, kontra po odchyleniu. Ponowne szukanie wysokiego kopnięcia po stronie Hilla. Krótki lewy i obszerny prawy w wykonaniu Glovera. Jaby Brazylijczyka dochodziły do głowy rywala pod koniec trzeciego starcia.

Runda 4:

Kopnięcia na korpus po stronie Amerykanina. Wysokie kopnięcie w wykonaniu Hilla. Kolano na głowę po stronie pretendenta z USA. Prawy prosty Teixeiry. Wysokie kopnięcie Amerykanina, dwa ciosy i ponowne kopnięcie na głowę. Wściekła szarża Jamahala. Obszerne uderzenia Brazylijczyka. „Sweet Dreams” kopał na korpus i wyprowadzał krótkie uderzenia. Dwa dobre sierpowe Glovera doszły do głowy rywala! Wysokie kopnięcie po raz kolejny wylądowało na głowie byłego mistrza UFC. Teixeira szukał ciosu na korpus, następnie wyprowadził prawego na głowę. Teixeira zamknięty na siatce, zbierał ciosy podbródkowe, sierpowe i kolana na głowę. Brazylijczyk ledwo stał na nogach, krew ściekała mu do oczu, starał się jednak stale odpowiadać. Kolano doszło do głowy Teixeiry, cios podbródkowy! Kolana na korpus, Teixeira stale jednak był w walce! Klincz pod siatką, chwila kontroli po stronie Brazylijczyka. Kolano na głowę, podbródkowe Hilla.

Runda 5:

Prawy Hilla. Dwa krótkie lewe zawodnika z USA. Glover poszedł po sprowadzenie, które ostatkiem sił zdołał sobie utorować! Ruchliwy Amerykanin próbował zrzucić z siebie Brazylijczyka. Teixeira w bocznej. Hill starał się za wszelką cenę wstać, lecz nie był w stanie. Brazylijczyk przykleił się do niego jak pijawka. Glover szukał przejścia gardy. Dojście do dosiadu! Błąd Brazylijczyka, kosztował go stratę pozycji! Hill znalazł się z góry. Łokcie ze strony Amerykanina. Po chwili kontroli, Amerykanin wypuścił Brazylijczyka. Walka w stójce na ostatnią minutę. Lewy sierpowy Glovera, wysokie kopnięcie Hilla. 1-2 Glovera. Trzeci cios chybił. Glover prowokował i zachęcał do bitki. Hill nie zadał już jednak żadnego ciosu.

Sędziowie jednogłośnie wskazali Jamahala Hilla jako zwycięzcę, punktując 3x 50-44 na jego korzyść. W ten oto sposób, Amerykanin został mistrzem kategorii półciężkiej UFC.